Skip to main content
Close Menu

Kansspelbegunstigden

Uit de kansspelen zijn de onderstaande bedragen verantwoord in de jaarverslagen van de volgende instellingen.
 
De kansspelorganisaties zijn de Nationale Postcode Loterij, de VriendenLoterij, de BankGiro Loterij en De Lotto (merknamen: Lotto, Toto en Krasloten).
Scroll horizontaal voor meer info
Naam 20122013201420152016
NOC*NSF, Ver. (Ned. Olympisch Comitť/Ned. Sport Federatie)48.685.00044.358.00037.682.00035.964.00055.238.000
DOEN, St.33.842.09431.776.77731.241.41032.415.652 
Prins Bernhard Cultuurfonds, St.21.170.69619.700.48919.906.90319.220.66922.649.072
Oxfam Novib, St.20.548.00016.975.00015.111.00013.525.00013.500.000
Oranje Fonds, St.20.053.63630.165.23320.049.80919.611.87520.308.697
UNICEF, St. Nederlands Comitť15.869.00013.515.00014.411.00016.276.00015.456.000
Natuurmonumenten in Nederland, Ver. tot Behoud van14.530.00015.295.00015.825.00027.198.00021.105.000
Wereld Natuur Fonds-Nederland, St. Het13.525.00013.500.00015.900.00028.500.00013.500.000
Artsen zonder Grenzen, Ver.13.500.00013.755.00014.027.00020.162.00016.033.000
Kansfonds, St.10.512.07910.321.64610.444.87117.406.28410.333.300
VluchtelingenWerk Nederland, Ver.10.063.0009.595.00010.086.00011.153.00012.259.000
vfonds, St. Nat. Fonds voor Vrede, Vrijheid en Veteranenzorg9.161.2069.035.3859.124.15610.166.42010.340.419
Rode Kruis, Ver. Het Nederlandse5.982.0005.933.0007.993.00010.801.0005.790.000
Humanitas, Ver.5.424.6974.894.5956.949.7584.826.0516.610.686
Rijksmuseum Fonds, St. HetErkenning aangevraagd4.403.2453.563.4993.858.9543.671.1063.497.256
Hivos, St.4.090.0001.350.0002.869.0001.350.0001.350.000
Cordaid, St.4.022.0002.750.0002.700.0002.700.000 
Amnesty International, Afdeling Nederland, Ver.3.600.0003.600.0003.600.0003.600.0003.690.750
World Press Photo, St.3.220.000502.015500.000500.000500.000
Greenpeace Nederland, St.3.050.0009.860.1572.250.0002.250.0002.250.000
Nationaal Fonds Kinderhulp, St.2.866.7492.767.1792.963.7943.759.5154.386.448
Plan Nederland, St.2.700.0002.700.0004.701.0003.150.0003.200.000
Vluchteling, St.2.700.0002.700.0004.039.0003.725.0002.700.000
Amref Flying Doctors, St.2.612.4393.481.055925.000900.00010.875.000
KWF Kankerbestrijding, St.2.463.0002.949.0002.356.0002.462.0003.284.000
Flevo-landschap, St. Het2.396.216441.247454.308989.0363.381.402
Natuur en Milieu, St.2.395.8295.301.3822.891.2432.463.3331.931.001
Terre des Hommes Nederland, St.2.250.0006.973.0412.300.0006.164.1552.279.354
Van Gogh Museum, St.Niet getoetst2.233.450    
IVN, St.2.137.3171.925.6312.057.6291.460.8751.368.484
Liliane Fonds, St.2.062.3162.398.4161.350.0001.350.0001.350.000
Ouderenfonds, St. Nationaal2.002.0711.699.0001.768.2972.109.5001.933.230
Vogelbescherming, Ned. Ver. tot Bescherming van Vogels1.838.4011.820.4632.457.7352.690.5383.115.329
Hartstichting, Nederlandse1.837.6681.756.1561.638.9621.635.9211.688.541
Maag Lever Darm Stichting1.816.3331.620.2301.726.7202.041.5512.160.244
Dierenbescherming, Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren1.816.0001.814.0001.812.0003.877.0002.146.000
Mama Cash, St.1.807.360900.000900.0001.589.550900.000
Solidaridad, St.1.779.1591.955.1002.700.5153.447.4011.501.708
Johan Cruyff Foundation, St.1.676.7251.693.7251.831.8931.954.0032.713.067
Mauritshuis, St. Koninklijk Kabinet van SchilderijenKeurmerk opgezegd/beŽindigd1.672.9001.669.8001.631.5001.642.900 
Rutgers, St.1.661.5451.537.9541.400.5961.155.7601.220.586
Groninger Landschap, St. Het1.638.000938.000938.000938.000938.000
Diabetes Fonds, St.1.575.3051.524.1651.957.7561.516.7011.427.531
Milieudefensie, Ver.1.510.0031.735.8601.980.5492.164.4291.810.401
Longfonds Stichting1.460.7421.726.5351.638.3842.015.1091.649.530
Meedoen mogelijk maken, St.1.451.4111.411.4601.582.8821.679.1282.029.136
Hersenstichting1.442.6931.782.4441.474.9091.435.315559.037
Reumafonds1.397.0001.357.0001.310.0001.104.0001.305.000
Kinderpostzegels Nederland, St.1.370.465344.184703.459813.960873.500
War Child, St.1.350.0003.115.8602.216.0001.507.1791.829.144
Leprastichting1.350.0003.366.0001.350.0001.375.0001.350.000
SOS Kinderdorpen, St. Nederlandse Vrienden der1.350.0001.350.0001.350.0001.350.0002.470.000
Peace Parks Foundation Nederland, St.1.350.0001.350.00015.747.7951.350.0001.350.000
Nierstichting Nederland1.318.0001.379.0001.378.0001.536.0001.540.000
Zeeuwse Landschap, St. Het1.284.0004.203.000861.000938.000938.000
Simavi, St.1.261.000926.0001.943.0001.595.0001.012.000
KNCV Tuberculosefonds, Ver.1.243.9321.183.4281.075.2701.066.7631.144.439
Prinses Beatrix Spierfonds, St.1.227.1681.231.7321.280.9991.179.4071.375.613
Brandwonden Stichting, Nederlandse1.211.3431.023.4821.030.5331.032.1691.085.416
Hendrick de Keyser, Ver.1.200.0001.898.000601.0001.801.0001.202.000
Pink Ribbon (Merknaam van KWF Kankerbestrijding, St.)1.190.051868.5291.106.680827.853 
Fonds Psychische Gezondheid, St.1.187.6551.396.9231.141.2821.039.5361.216.909
Dance4life, St.1.147.750 500.000875.990924.475
KrŲller-MŁller Fonds, St.Niet getoetst1.129.1371.093.2251.068.045  
Landschap Overijssel, St.1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000
Brabants Landschap, St. Het1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000
Landschap Noord-Holland, St.1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000
Fonds Slachtofferhulp, St.1.114.2941.117.5151.926.6391.246.5771.577.591
IUCN, St. Nederlands Comitť voor1.095.7551.055.681900.000900.0002.006.010
Jantje Beton, St.1.088.0191.147.1211.231.8161.464.4821.475.770
Noordzee, St. De1.000.000    
Zuid-Hollands Landschap, St. Het938.000938.000938.000937.000937.000
Limburgs Landschap, St. Het937.500937.500937.500937.500937.500
Geldersch Landschap en Kasteelen, St. Het937.500937.500937.500937.500937.500
Utrechts Landschap, St. Het937.500937.500937.500937.500937.500
Drentse Landschap, St. Het937.500937.500937.500937.500937.500
Fryske Gea, Ver. It937.000937.000937.000937.000937.000
UAF, St. voor Vluchteling-Studenten924.850973.8471.098.5641.075.7691.187.327
Save the Children Nederland, St.916.434907.312900.0002.985.750900.000
ICCO, St.900.0001.350.0002.830.6071.350.000 
Max Havelaar, St.900.000900.0001.882.314 1.475.850
Goois Natuurreservaat, St. Steun900.000900.000900.000900.000900.000
MS Research, St.704.554220.176529.947231.311230.130
Fairfood International, St.Niet getoetst689.094877.746723.551500.000 
Hollandsche Molen, Ver. De604.370790.243649.146630.497519.116
Free Press Unlimited, St.572.776787.4331.235.4001.154.2421.870.449
Zonnebloem, Nationale Ver. de566.000548.0001.016.000601.000534.000
Concertgebouw Fonds, St. Het552.1171.098.007500.000695.6561.406.539
Epilepsiefonds - De Macht van het Kleine, St.541.096806.747530.882642.065654.023
Nederlands Cultuurlandschap, Ver.530.965530.791500.702501.322831.097
Krajicek Foundation, St.510.5211.445.624417.336635.455 
Fonds Gehandicaptensport, St.503.929435.086405.903378.405452.241
Dokters van de Wereld, Ver.501.806501.585501.559841.888871.601
Openluchtmuseum, St. het Nederlands500.000500.000500.000500.000 
Defence for Children International-Nederland, St.500.000500.000500.000500.000500.000
AAP, St. Opvang voor uitheemse dieren500.000500.000500.0001.981.250500.000
Aflatoun International, St.500.000500.000500.000500.000500.000
BiD Network, St.Keurmerk opgezegd/beŽindigd500.000500.000500.000500.000 
The Hunger Project, St.500.000500.000500.000931.648946.546
Right To Play, St.500.000696.883712.596818.512614.816
Resto VanHarte, St.500.000500.000500.000500.000894.807
Pax Nederland, St. Vredesbeweging500.000500.000500.0001.000.000789.893
Prins Claus Fonds, St.500.000500.0001.080.0001.030.000500.000
Vrolijkheid, Nationale St. ter Bevordering van500.000500.000500.000500.000747.383
CARE Nederland, St.500.000500.000500.000500.000500.000
Kinderfonds MAMAS, St.500.000500.000500.000500.000500.000
ARK, St.500.000900.0002.771.000925.000900.000
Waddenvereniging500.0002.570.000500.000500.000500.000
Wilde Ganzen/IKON, St.500.000500.000500.0001.875.533650.626
FairWork, St.Niet getoetst498.735    
Make-A-Wishģ Nederland, St.487.946419.657396.681417.740718.082
Oogfonds Nederland, St.483.849271.408283.352298.890308.977
CliniClowns Nederland, St.456.991346.195321.016282.115249.837
Both ENDS, St.Niet getoetst411.814438.167150.019  
Avalon Foundation, St.Niet getoetst373.838349.841   
Heppie, St.Niet getoetst314.531250.643220.207388.560 
NSGK (Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind)283.000278.000272.000256.000264.000
Natuur en Milieufederatie Utrecht, St.246.905222.147157.694180.170215.883
Natuur en Milieufederatie Drenthe, St.229.141205.797165.781146.923124.839
Autisme, Nederlandse Ver. voor221.023226.703302.799361.055391.260
Natuur en Milieu Overijssel, St.214.188137.136140.897136.659174.989
Nationale HoorstichtingNiet getoetst212.368208.210212.362218.875 
Milieufederatie Noord-Holland, Ver.209.465136.024126.491122.119147.458
Friese Milieu Federatie, St.203.817197.618181.044152.432145.514
Lezen en Schrijven, St.Niet getoetst201.638201.121202.403202.131 
Bas van de Goor Foundation, St.201.024202.324205.979206.201205.416
Joods Historisch Museum, St. Vrienden van hetKeurmerk opgezegd/beŽindigd200.000200.000200.000  
Cobra Museum voor Moderne Kunst Amstelveen, St.200.000200.000200.000200.000200.000
Alzheimer Nederland, St.200.000200.000378.5111.631.1652.359.568
Jeugdsportfonds en Jeugdcultuurfonds Nederland, St.200.000200.000200.000297.202 
Landschapsbeheer Friesland, St.Keurmerk opgezegd/beŽindigd194.170194.787187.500187.500 
Landschapsbeheer Zeeland, St.187.500187.500187.500187.500187.500
Landschapsbeheer Drenthe, St.Erkenning opgezegd187.500190.914187.499187.500 
Landschapsbeheer Gelderland, St.187.500187.500187.500187.500187.500
Landschap Erfgoed Utrecht, St.Keurmerk opgezegd/beŽindigd187.500174.429187.500187.357 
Instandhouding Kleine Landschapselementen in Limburg, St.187.500187.500187.500187.500187.500
Landschapsbeheer Flevoland, St.Keurmerk opgezegd/beŽindigd187.500187.500187.500187.500 
Landschapsbeheer Groningen, St.187.475187.500187.500187.500187.500
Natuur en Milieufederatie Groningen, St.185.929132.030129.094107.930141.267
Zeeuwse Milieufederatie, Ver.182.069135.467112.808101.480112.336
Natuur en Milieufederatie Flevoland, Ver.178.834158.484117.939101.480112.336
Brabantse Milieufederatie, St.178.040166.545128.748139.960154.325
Natuur en Milieufederatie Zuid-Holland, St.177.146187.828139.013116.380 
Natuur en Milieufederatie Limburg, St.161.744161.499125.838104.125113.859
Het Vergeten Kind, St.Erkenning aangevraagd158.014136.463286.966971.390996.544
Gelderse Natuur- en Milieufederatie, Ver.120.000118.000118.000118.000118.000
Wereldwinkels, Landelijke vereniging vanNiet getoetst115.000115.000116.500  
Zeldzame Ziekten Fonds, St.Niet getoetst106.601100.000   
IFAW - International Fund for Animal Welfare, St.Niet getoetst21.93620.32820.71616.038 
Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM), St.8.0006.0005.0005.0004.000
Bataviawerf (St. Nederland bouwt V.O.C. Retourschip)Niet getoetst7.4476.5184.7775.184 
Europa Kinderhulp, St.5.2576.1516.0315.9715.679
Kind en Brandwond, St.5.0264.5474.6924.595 
Dierenleed, St.Niet getoetst1.682,201.957,50   
NVVS, Nederlandse Vereniging voor SlechthorendenNiet getoetst1.546    
Trombosestichting Nederland7937364445.591850
Kattenbescherming Nederland, St.Niet getoetst751,50    
Fietsersbond, Ver.253161996 
STRO, St.Niet getoetst243210   
Oud in Afrika, St.Niet getoetst238277