Skip to main content
Close Menu

Kansspelbegunstigden

Uit de kansspelen zijn de onderstaande bedragen verantwoord in de jaarverslagen van de volgende instellingen.
 
De kansspelorganisaties zijn de Nationale Postcode Loterij, de VriendenLoterij, de BankGiro Loterij en De Lotto (merknamen: Lotto, Toto en Krasloten).
Scroll horizontaal voor meer info
Naam 201320142015201620172018
NOC*NSF44.358.00037.682.00035.964.00055.238.000  
DOEN31.776.77731.241.41032.416.00037.175.00031.961.000 
Oranje Fonds30.165.23320.049.80919.611.87520.308.69720.556.668 
Prins Bernhard Cultuurfonds19.700.48919.906.90319.220.66922.649.07221.199.485 
Oxfam Novib16.975.00015.111.00013.525.00013.500.00015.997.000 
Natuurmonumenten15.295.00015.825.00027.198.00020.834.00022.424.000 
Artsen zonder Grenzen13.755.00014.027.00020.162.00016.033.00015.339.000 
UNICEF Nederland13.515.00014.411.00016.276.00015.456.00013.526.000 
WNF13.500.00015.900.00028.500.00013.500.00013.500.000 
Kansfonds10.321.64610.444.87117.406.28410.333.30010.414.253 
Greenpeace9.860.1572.250.0002.250.0002.250.0002.250.000 
VluchtelingenWerk Nederland9.595.00010.086.00011.153.00012.259.00010.950.000 
vfonds9.035.3859.124.15610.166.42012.468.38314.157.707 
Terre des Hommes Nederland6.973.0412.300.0006.164.1552.279.3542.308.065 
Rode Kruis5.933.0007.993.00010.801.0005.790.0005.736.000 
Natuur & Milieu5.301.3822.891.2432.463.3331.931.0012.269.844 
Humanitas4.894.5956.949.7584.826.0516.610.6864.754.735 
Zeeuwse Landschap4.203.000861.000938.000938.000  
Amnesty International3.600.0003.600.0003.600.0003.690.7504.244.999 
Het Rijksmuseum Fonds3.563.4993.858.9543.671.1063.497.2564.017.254 
Amref Flying Doctors3.481.055925.000900.00010.875.000900.000 
Aidsfonds3.379.0005.559.0003.309.0003.600.0004.689.000 
Leprastichting3.366.0001.350.0001.375.0001.350.000  
War Child3.115.8602.216.0001.507.1791.829.1444.535.656 
KWF Kankerbestrijding2.949.0002.356.0002.462.0003.284.0002.777.000 
Nationaal Fonds Kinderhulp2.767.1792.963.7943.759.5154.386.4484.259.160 
Cordaid2.750.0002.700.0002.700.0004.985.0002.725.000 
Stichting Vluchteling2.700.0004.039.0003.725.0002.700.0002.700.000 
Plan International Nederland2.700.0004.701.0003.150.0003.200.000  
Waddenvereniging2.570.000500.000500.000500.000500.000 
Liliane Fonds2.398.4161.350.0001.350.0001.350.0003.150.000 
Solidaridad1.955.1002.700.5153.447.4011.501.7081.445.137 
IVN Natuureducatie1.925.6312.057.6291.460.8751.368.4841.812.000 
Hendrick de Keyser1.898.000601.0001.801.0001.202.0002.177.000 
Vogelbescherming Nederland1.820.4632.457.7352.690.5383.212.9973.377.295 
Dierenbescherming1.814.0001.812.0003.877.0002.146.0001.883.000 
Hersenstichting1.782.4441.474.9091.435.3151.547.5392.032.623 
Hartstichting1.756.1561.638.9621.635.9212.440.9701.843.030 
Milieudefensie1.735.8601.980.5492.164.4291.810.4012.194.775 
Longfonds1.726.5351.638.3842.015.1091.649.5301.562.311 
Nationaal Ouderenfonds1.699.0001.768.2972.109.5001.933.2301.937.190 
Johan Cruyff Foundation1.693.7251.831.8931.954.0032.713.0672.569.050 
MauritshuisNiet getoetst1.669.8001.631.5001.642.900   
Maag Lever Darm Stichting1.620.2301.726.7202.041.5512.160.2441.946.000 
Rutgers1.537.9541.400.5961.155.7601.222.290920.756 
Diabetes Fonds1.524.1651.957.7561.516.7011.427.5311.704.876 
Krajicek Foundation1.445.624417.336635.4552.351.872642.796 
HandicapNL1.411.4601.582.8821.679.1282.029.1362.382.000 
MIND - Fonds Psychische Gezondheid1.396.9231.141.2821.039.5361.216.9091.297.620 
Nierstichting1.379.0001.378.0001.536.0001.540.0001.608.000 
ReumaNederland1.357.0001.310.0001.104.0001.280.0001.210.000 
ICCO Cooperation1.350.0002.830.6071.350.0001.350.000  
Peace Parks Foundation Nederland1.350.00015.747.7951.350.0001.350.0001.350.000 
Hivos1.350.0002.869.0001.350.0001.350.0008.388.000 
SOS Kinderdorpen1.350.0001.350.0001.350.0002.470.0001.380.086 
Prinses Beatrix Spierfonds1.231.7321.280.9991.179.4071.375.6131.553.405 
Landschapsbeheer NederlandNiet getoetst1.215.000     
KNCV Tuberculosefonds1.183.4281.075.2701.066.7631.144.4391.273.916 
Jantje Beton1.147.1211.231.8161.464.4821.475.7701.728.581 
Landschap Noord-Holland1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
Brabants Landschap1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
Landschap Overijssel1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
Fonds Slachtofferhulp1.117.5151.926.6391.246.5771.577.5911.444.923 
Het Concertgebouw Fonds1.098.007500.000695.6561.416.9911.754.680 
KrŲller-MŁller FondsNiet getoetst1.093.2251.068.0451.021.5351.013.553  
IUCN NL1.055.681900.000900.0002.006.0101.633.277 
Nederlandse Brandwonden Stichting1.023.4821.030.5331.032.1691.085.4161.065.008 
Carrť FondsNiet getoetst1.007.1996.7146.70292.14257.155 
UAF973.8471.098.5641.075.7691.187.3272.219.622 
Groninger Landschap938.000938.000938.000938.000938.000 
Zuid-Hollands Landschap938.000938.000937.000938.0001.125.000 
Drentse Landschap937.500937.500937.500937.500937.500 
Geldersch Landschap en Kasteelen937.500937.500937.500937.500937.500 
Limburgs Landschap937.500937.500937.500937.500  
Utrechts Landschap937.500937.500937.500938.000938.000 
It Fryske Gea937.000937.000937.000937.000937.000 
Simavi926.0001.943.0001.595.0001.012.0001.158.000 
Save the Children907.312900.0002.985.750900.000900.000 
Rewilding Europe905.758770.930607.012602.977671.660 
Max Havelaar900.0001.882.314 1.475.850  
Mama Cash900.000900.0001.589.550900.000  
ARK Natuurontwikkeling900.0002.771.000925.000900.000900.000 
Steun Goois Natuurreservaat900.000900.000900.000900.000900.000 
Fairfood InternationalNiet getoetst877.746723.551500.000500.000  
Pink Ribbon (Merknaam van KWF Kankerbestrijding)868.5291.106.680827.853   
Epilepsiefonds806.747530.882642.065654.023799.453 
De Hollandsche Molen790.243649.146630.497609.116643.922 
Free Press Unlimited787.4331.235.4001.154.2421.870.4491.655.187 
Right To Play696.883712.596818.512614.816800.646 
De Zonnebloem548.0001.016.000601.000534.000761.000 
Nederlands Cultuurlandschap530.791500.702501.322831.097633.667 
World Press Photo502.015500.000500.000500.000500.000 
Dokters van de Wereld501.585501.559841.888871.601811.125 
Kinderfonds MAMAS500.000500.000500.000500.000500.000 
AAP500.000500.0001.981.250500.000690.776 
The Hunger Project500.000500.000931.648946.546899.324 
Aflatoun International500.000500.000500.000500.000500.000 
Resto VanHarte500.000500.000500.000894.8071.019.059 
Openluchtmuseum500.000500.000500.000382.5391.641.129 
Prins Claus Fonds500.0001.080.0001.030.000500.000510.000 
Defence for Children500.000500.000500.000500.000500.000 
PAX500.000500.0001.000.000789.8931.268.314 
Wilde Ganzen500.000500.0001.875.533650.626  
IMC WeekendschoolNiet getoetst500.000500.000500.000625.000500.000500.000
CARE Nederland500.000500.000500.000500.000949.782900.000
De Vrolijkheid500.000500.000500.000748.107652.135 
BiD NetworkNiet getoetst500.000500.000500.000500.000  
Flevo-landschap441.247454.308989.0363.381.402937.500 
Both ENDSNiet getoetst438.167150.019    
Fonds Gehandicaptensport435.086405.903378.405452.241656.008 
Make-A-Wishģ Nederland419.657396.681417.740718.082503.703 
Vereniging Rembrandt400.000400.000400.000400.000400.000 
Rijksmuseum van Oudheden (RMO)Erkenning aangevraagd351.917320.540299.960253.054646.051 
Avalon FoundationNiet getoetst349.841     
CliniClowns346.195321.016282.115249.837222.012 
Kinderpostzegels344.184703.459813.960873.500984.170 
NSGK278.000272.000256.000264.000492.000 
Oogfonds271.408283.352298.890308.977474.169 
Esther Vergeer Foundation254.185217.673149.973300.228451.905 
HeppieNiet getoetst250.643220.207388.560   
NVA (Nederlandse Vereniging voor Autisme)226.703302.799361.055391.260494.853 
Natuur en Milieufederatie Utrecht222.147157.694180.170220.818214.078 
MS Research220.176529.947231.311230.130341.283 
Nationale HoorstichtingNiet getoetst208.210212.362218.875212.424  
Natuur en Milieufederatie Drenthe205.797165.781146.923124.839110.567 
Bas van de Goor Foundation202.324205.979206.201205.416251.413 
Lezen en SchrijvenNiet getoetst201.121202.403202.131201.419  
Alzheimer Nederland200.000378.5111.631.1652.406.6071.843.813 
Vrienden van het Joods Historisch MuseumNiet getoetst200.000200.000    
Cobra Museum voor Moderne Kunst200.000200.000200.000200.000  
Jeugdfonds Sport & Cultuur200.000200.000297.202513.962472.914 
EYE FilminstituutNiet getoetst200.000434.101526.852415.700  
Friese Milieufederatie197.618181.044152.432159.769153.053 
Landschapsbeheer FrieslandNiet getoetst194.787187.500187.500158.124  
Landschapsbeheer DrentheNiet getoetst190.914187.499187.500187.500  
Natuur en Milieufederatie Zuid-Holland187.828139.013116.380161.688132.378 
Stichting Landschapsbeheer Gelderland187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschapsbeheer Groningen187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschapsbeheer Zeeland187.500187.500187.500187.500  
Landschapsbeheer FlevolandNiet getoetst187.500187.500187.500187.500  
Landschapsbeheer Zuid-Holland, St.Niet getoetst187.500     
IKL187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschap Erfgoed UtrechtNiet getoetst174.429187.500187.357   
Brabantse Milieufederatie166.545128.748139.960154.325154.035 
Natuur en Milieufederatie Limburg161.499125.838104.125119.600119.469 
Natuur en Milieufederatie Flevoland158.484117.939101.480112.336119.763 
Natuur en Milieu Overijssel137.136140.897136.659142.239129.382 
Het Vergeten Kind136.463286.966971.390996.5442.515.374 
Milieufederatie Noord-Holland136.024126.491122.119147.458139.642 
Zeeuwse Milieufederatie135.467112.808101.480112.336118.000 
Natuur en Milieufederatie Groningen132.030129.094107.930130.379179.063 
Gelderse Natuur- en Milieufederatie118.000118.000118.000118.000134.420 
Landelijke vereniging van WereldwinkelsNiet getoetst115.000116.500    
JeugdcultuurfondsNiet getoetst100.000200.000241.370264.211  
Zeldzame Ziekten FondsNiet getoetst100.000     
Missing Chapter FoundationErkenning aangevraagd35.000613.430    
IFAW - International Fund for Animal WelfareNiet getoetst20.32820.71616.03815.654  
Stinafo19.07728.08222.71846.88542.623 
BataviawerfNiet getoetst6.5184.7775.1845.160  
Europa Kinderhulp6.1516.0315.9715.679  
KNRM6.0005.0005.0004.0004.000 
Kind en Brandwond4.5474.6924.5954.2813.979 
DierenleedNiet getoetst1.957,50     
Dierenopvangcentrum AmsterdamErkenning aangevraagd1.4791.3921.2731.050850 
Trombosestichting7364445.591850876 
KattenzorgNiet getoetst5541.306    
Oud in AfrikaNiet getoetst277     
STRONiet getoetst210     
Fietsersbond161996   
Peerke Donders Stichting      
Nieuwe Generatie Brasil      
Dutch-Lanka Friendship Foundation      
Bio-Kinderrevalidatie      
ActieZwerfhonden      
Burns Turiani      
Sjaak Pach Stichting      
Homeopaten zonder Grenzen      
Interserve Nederland      
Eritrea Hagez      
Mensenkinderen      
Dierenambulance Amsterdam 2.1481.1929.59913.864 
Welzijn Kinderen van Bal Anand      
World of Wildlife      
Talent Foundation PvT      
SFH Medical Support Group      
STOPhersentumoren.nl    1.060 
De Regenboogboom      
ICS      
Save Ethiopian Children      
Los Cachorros      
Dutch American Police Department      
Natura Artis Magistra   443.043597.965 
TWR      
Bake for Life      
Zeehondencentrum Pieterburen      
Spina Bifida Fonds      
De Hond Kan De Was Doen      
Hoogvliegers      
Federatie Paardrijden Gehandicapten      
En Classe      
Ontmoeting      
Work with Nature      
Papoeajeugd naar SchoolErkenning aangevraagd      
African Foundation of WonderNiet getoetst      
Mariamma      
SDSP (Duurzame Samenleving Papua Barat)      
Steunfonds Vrienden van Maasveld      
Lion Heart Foundation      
Mary's Meals      
Vrienden van Amphia      
Isai Ma(i)yam      
Don Bosco Kinder Fonds      
International Campaign for Tibet      
COC      
Wetlands International   200.94842.336 
Trees for All      
Pax Kinderhulp      
Wakibi      
El Fuego      
Dance4life 500.000875.990922.513812.000 
ACNS Projecthulp      
Ruud van Nistelrooy Foundation  262.463339.448311.522 
Ajax Foundation      
MuziekPodium ZeelandErkenning aangevraagd      
SAC (Stichting Actie Calcutta)      
CHILD      
HAPIN      
Vrouwen voor Vrouwen      
Vrienden Maasstad Ziekenhuis      
Inloophuis de Tweede Mijl      
Antwoord      
Child Support Indonesia      
Ushersyndroom      
Blue Ribbon      
Care4BrittleBones      
HomePlan      
World Animal Protection   700569 
Children of Mexico      
Gave      
Familie Sponsorplan RoemeniŽ      
EducAIDed      
Collectieve IsraŽl Actie (of CIA)      
Villa Pardoes Fondsenwerving   230.5271.974 
Emerge Kinder FondsNiet getoetst      
Amara Foundation      
Nandri      
Maya      
Tesselhuus      
Stichting Wings of Support      
SailWiseErkenning aangevraagd      
MiM      
Vrienden van ARIE      
CMTC-OVM      
VBOK      
Wemos      
Vrienden v.h. Kinderoncologisch Centrum Nijmegen      
Babadag-RoemeniŽ      
Hulp Oost-Europa      
Exodus Nederland      
Ebenezer Operatie Exodus      
De Ster      
Akkaīs Ganzenparadijs      
Nederlands KankerFonds voor Dieren  5.5784.3413.876 
De Samaritaan (SDS)Niet getoetst      
Sumbing Bibir      
AgapŤ      
VUmc FondsNiet getoetst      
Care for Brazil      
On WheelsErkenning aangevraagd      
Sahelp      
Vrienden van het Sophia   7.2132.424 
Nativitas      
Compassion Nederland      
Mzamomhle      
Gipsy Mission      
Apollos      
Look Good...Feel Better      
Evangelische Hogeschool      
IBO-Nederland      
Jambo Hakuna Matata      
Kinderhulp Dominicaanse Republiek      
Sympany+  600.000   
Dierenambulance Amersfoort e.o.      
stichting Rhiza      
Vrienden van de Mytyl-School AmsterdamNiet getoetst      
Streven doet HerlevenErkenning opgezegd      
OGO      
AFEW InternationalNiet getoetst      
DE BRUG      
SPARK      
Hartsdromen.nl      
Achter de Regenboog      
Orange Babies      
Zwaluwen Jeugd Actie      
Vrienden van het Elkerliek      
VOKK      
Gilles de la Tourette      
ILD Care Foundation      
Jeugd met een Opdracht      
KOVAMO      
Cycling out of Poverty      
Katholiek Dovenpastoraat      
Stichting 't PraethuysErkenning aangevraagd      
Vrienden van Nieuw Unicum      
Stichting WOL      
CSVN      
Franciscus VriendenfondsNiet getoetst      
Rising Stars      
Borstkanker Onderzoek Groep (BOOG)Erkenning aangevraagd      
Marriage Week Nederland      
Learn! Foundation      
KidsRights    1.000.000 
Stichting SAKO      
Sophia-Vereeniging      
Hart voor Kinderen      
Stichting Steun Emma Kinderziekenhuis      
Open Doors      
Medical Checks for Children      
HALIN      
In de Rechte Straat      
Eva Demaya Stichting      
Dream4Kids      
De Noordzee      
Stille Armen Maastricht      
Manege zonder DrempelsNiet getoetst      
Vrienden van Estrela Nova      
Stichting Vrienden Ashram      
Eardrop      
StoelenprojectErkenning aangevraagd      
Reddingstation Wijdenes      
CasudErkenning aangevraagd      
Tekenen voor Kinderen      
Varend Corso Westland      
Mensen met een Missie      
Scholenproject Cambodja Rotterdam      
Familiehuis Daniel den Hoed      
Cizira Botan (CIBO)      
e-Learning for Kids      
Happy Watoto      
Gastenverblijven VU medisch centrum      
Dierenambulance Woudenberg e.o.  694666688 
Zulu Aid      
Stichting BVA      
Roparun      
Verburg Charity Foundation      
Stichting Philadelphia NamibiŽ      
Stofwisselkracht      
Special ArtsErkenning aangevraagd      
JDRF Nederland    514 
MissionHouse      
ZZZ CBF testNiet getoetst      
Humanistisch Verbond      
World Servants      
ATD-Vierde Wereld      
Habitat Nederland      
Foodwatch 164310407996 
Harambee Holland      
Fundaciůn Paz-Holandesa      
DIO      
Sanrise Foundation      
Wensstichting SHAMAJO      
ALAS Rescue Team      
Tika Foundation      
ProstaatKankerStichting.nl      
DAGV      
Magen David Adom NederlandErkenning aangevraagd      
Diva DichtbijErkenning aangevraagd      
Muziekids      
Vlinderkind      
NBG (Nederlands Bijbelgenootschap)      
Siriz      
PIMMA      
Wiesje      
Bears in Mind   6.2247.044 
Hart voor CF      
FunCare4Kids      
Johanniter Nederland      
Bart de Graaff Foundation      
Kalinga      
Oasebos      
Barcode For Life      
Imena FoundationNiet getoetst      
RCO FoundationErkenning opgezegd      
Vrienden van het St Jansdal      
Brandweer zonder Grenzen      
Daniel den Hoed StichtingNiet getoetst      
Zweli Foundation      
SMHO      
ME/CVS Stichting Nederland      
IZB      
Edukans  500.000500.000500.000 
Vrienden van GGA (God's Golden Acre)      
Nationaal Muziekinstrumenten Fonds      
Light for the World      
LandschappenNL    1.755.000 
Friendship Sports Centre   321.864744.610 
Friends of Young Bethlehem      
Kenya Project Etten-Leur      
MCNV      
De Upside van Down      
Elimu Mount ElgonErkenning aangevraagd      
Leger des Heils Fondsenwerving      
KiBaHomeNiet getoetst      
Stichting Pater Schlooz      
Artsen voor Kinderen      
Plastic Soup FoundationErkenning aangevraagd    200.000 
Global Aid Network Holland (GAiN)Erkenning aangevraagd      
Texels Museum      
Redding en Herstel      
Bartimťus Fonds      
Vrienden van Pater Peeters      
VPGO      
World Vision      
Vier het Leven      
VSO      
HartpatiŽnten Nederland      
Help Mij Leven      
Free a Girl      
Kerstnacht Heerenveen      
MissieNederland      
De Pietersberg      
Stichting Museumpark ArcheonErkenning aangevraagd      
De Natuur en Milieufederaties      
Tess  5.1965.2285.370 
Stichting Nepal      
Salvatoriaanse Hulpactie      
Stichting KinderarmoedeNiet getoetst      
Vrienden Parnassia GroepErkenning aangevraagd      
Health Works    1.000.000 
Vriendenkring Nederland      
Kerk in Actie      
De Liedjesfabriek      
Nederland-Batam      
WensAmbulance Brabant      
Interkerkelijke Stichting EthiopiŽ-Eritrea      
Stichting De Ondergrondse Kerk (SDOK)      
Jeevan Jyot Nederland      
Breadline Africa      
Wycliffe Bijbelvertalers      
KidsCare Kenia      
Shaare Zedek      
Nationale Reclasserings Actie (NRA)      
Stichting Vrienden van MeerZooErkenning aangevraagd      
Pandilla Ontwikkelingshulp      
EOF      
Verre Naasten      
ZOA      
Young Africa International      
Haarwensen      
Dierenpiramide      
Faridpur      
FloJa Malawi      
Kinderhulp Bodhgaya      
MISSIO      
Friends for Life      
Join for Joy      
AMBER Alert Europe      
Tania Leon Studiefonds      
Sawasdee      
Bijbelschool de Wittenberg      
IFES NederlandErkenning aangevraagd      
Spieren voor Spieren   1.112.0692.175.829 
Biblionef Nederland      
Brooke Hospital for Animals Nederland      
Oppepper4all of O4all      
Huidfonds      
Ruby and Rose      
Home of Good Hope      
International China Concern      
MAF Nederland      
SOGK      
Run4Schools      
Operatie Mobilisatie      
ASAP      
Kinderhulp Afrika      
Sathiko SathNiet getoetst      
Wereldkinderen      
Stichting JalihalNiet getoetst      
Christ's Hope NederlandErkenning aangevraagd