Skip to main content
Close Menu

Kansspelbegunstigden

Uit de kansspelen zijn de onderstaande bedragen verantwoord in de jaarverslagen van de volgende instellingen.
 
De kansspelorganisaties zijn de Nationale Postcode Loterij, de VriendenLoterij, de BankGiro Loterij en De Lotto (merknamen: Lotto, Toto en Krasloten).
Scroll horizontaal voor meer info
Naam 201320142015201620172018
NOC*NSF44.358.00037.682.00035.964.00055.238.000  
DOEN31.776.77731.241.41032.416.00037.175.00031.961.000 
Oranje Fonds30.165.23320.049.80919.611.87520.308.69720.556.668 
Prins Bernhard Cultuurfonds19.700.48919.906.90319.220.66922.649.07221.199.485 
WNF13.500.00015.900.00028.500.00013.500.00013.500.000 
Natuurmonumenten15.295.00015.825.00027.198.00020.834.00022.424.000 
Peace Parks Foundation Nederland1.350.00015.747.7951.350.0001.350.0001.350.000 
Oxfam Novib16.975.00015.111.00013.525.00013.500.00015.997.000 
UNICEF Nederland13.515.00014.411.00016.276.00015.456.00013.526.000 
Artsen zonder Grenzen13.755.00014.027.00020.162.00016.033.00015.339.000 
Kansfonds10.321.64610.444.87117.406.28410.333.30010.414.253 
VluchtelingenWerk Nederland9.595.00010.086.00011.153.00012.259.00010.950.000 
vfonds9.035.3859.124.15610.166.42012.468.38314.157.707 
Rode Kruis5.933.0007.993.00010.801.0005.790.0005.736.000 
Humanitas4.894.5956.949.7584.826.0516.610.6864.754.735 
Aidsfonds3.379.0005.559.0003.309.0003.600.0004.689.000 
Plan International Nederland2.700.0004.701.0003.150.0003.200.000  
Stichting Vluchteling2.700.0004.039.0003.725.0002.700.0002.700.000 
Het Rijksmuseum Fonds3.563.4993.858.9543.671.1063.497.2564.017.254 
Amnesty International3.600.0003.600.0003.600.0003.690.7504.244.999 
Nationaal Fonds Kinderhulp2.767.1792.963.7943.759.5154.386.4484.259.160 
Natuur & Milieu5.301.3822.891.2432.463.3331.931.0012.269.844 
Hivos1.350.0002.869.0001.350.0001.350.0008.388.000 
ICCO Cooperation1.350.0002.830.6071.350.0001.350.000  
ARK Natuurontwikkeling900.0002.771.000925.000900.000900.000 
Solidaridad1.955.1002.700.5153.447.4011.501.7081.445.137 
Cordaid2.750.0002.700.0002.700.0004.985.0002.725.000 
Vogelbescherming Nederland1.820.4632.457.7352.690.5383.212.9973.377.295 
KWF Kankerbestrijding2.949.0002.356.0002.462.0003.284.0002.777.000 
Terre des Hommes Nederland6.973.0412.300.0006.164.1552.279.3542.308.065 
Greenpeace9.860.1572.250.0002.250.0002.250.0002.250.000 
War Child3.115.8602.216.0001.507.1791.829.1444.535.656 
IVN Natuureducatie1.925.6312.057.6291.460.8751.368.4841.812.000 
Milieudefensie1.735.8601.980.5492.164.4291.810.4012.194.775 
Diabetes Fonds1.524.1651.957.7561.516.7011.427.5311.704.876 
Simavi926.0001.943.0001.595.0001.012.0001.158.000 
Fonds Slachtofferhulp1.117.5151.926.6391.246.5771.577.5911.444.923 
Max Havelaar900.0001.882.314 1.475.850  
Johan Cruyff Foundation1.693.7251.831.8931.954.0032.713.0672.569.050 
Dierenbescherming1.814.0001.812.0003.877.0002.146.0001.883.000 
Nationaal Ouderenfonds1.699.0001.768.2972.109.5001.933.2301.937.190 
Maag Lever Darm Stichting1.620.2301.726.7202.041.5512.160.2441.946.000 
Hartstichting1.756.1561.638.9621.635.9212.440.9701.843.030 
Longfonds1.726.5351.638.3842.015.1091.649.5301.562.311 
MauritshuisNiet getoetst1.669.8001.631.5001.642.900   
HandicapNL1.411.4601.582.8821.679.1282.029.1362.382.000 
Hersenstichting1.782.4441.474.9091.435.3151.547.5392.032.623 
Rutgers1.537.9541.400.5961.155.7601.222.290920.756 
Nierstichting1.379.0001.378.0001.536.0001.540.0001.608.000 
Liliane Fonds2.398.4161.350.0001.350.0001.350.0003.150.000 
SOS Kinderdorpen1.350.0001.350.0001.350.0002.470.0001.380.086 
Leprastichting3.366.0001.350.0001.375.0001.350.000  
ReumaNederland1.357.0001.310.0001.104.0001.280.0001.210.000 
Prinses Beatrix Spierfonds1.231.7321.280.9991.179.4071.375.6131.553.405 
Free Press Unlimited787.4331.235.4001.154.2421.870.4491.655.187 
Jantje Beton1.147.1211.231.8161.464.4821.475.7701.728.581 
MIND - Fonds Psychische Gezondheid1.396.9231.141.2821.039.5361.216.9091.297.620 
Brabants Landschap1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
Landschap Noord-Holland1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
Landschap Overijssel1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
KiKa 1.122.3361.858.2501.350.4221.074.446 
Pink Ribbon (Merknaam van KWF Kankerbestrijding)868.5291.106.680827.853   
UAF973.8471.098.5641.075.7691.187.3272.219.622 
Prins Claus Fonds500.0001.080.0001.030.000500.000510.000 
KNCV Tuberculosefonds1.183.4281.075.2701.066.7631.144.4391.273.916 
KrŲller-MŁller FondsNiet getoetst1.093.2251.068.0451.021.5351.013.553  
Nederlandse Brandwonden Stichting1.023.4821.030.5331.032.1691.085.4161.065.008 
De Zonnebloem548.0001.016.000601.000534.000761.000 
Zuid-Hollands Landschap938.000938.000937.000938.0001.125.000 
Groninger Landschap938.000938.000938.000938.000938.000 
Geldersch Landschap en Kasteelen937.500937.500937.500937.500937.500 
Limburgs Landschap937.500937.500937.500937.500  
Utrechts Landschap937.500937.500937.500938.000938.000 
Drentse Landschap937.500937.500937.500937.500937.500 
It Fryske Gea937.000937.000937.000937.000937.000 
Amref Flying Doctors3.481.055925.000900.00010.875.000900.000 
Mama Cash900.000900.0001.589.550900.000  
IUCN NL1.055.681900.000900.0002.006.0101.633.277 
Save the Children907.312900.0002.985.750900.000900.000 
Steun Goois Natuurreservaat900.000900.000900.000900.000900.000 
Zeeuwse Landschap4.203.000861.000938.000938.000  
DierenLot 782.790693.113623.7301.079.901 
Rewilding Europe905.758770.930607.012602.977671.660 
Fairfood InternationalNiet getoetst877.746723.551500.000500.000  
Right To Play696.883712.596818.512614.816800.646 
Kinderpostzegels344.184703.459813.960873.500984.170 
De Hollandsche Molen790.243649.146630.497609.116643.922 
Missing Chapter FoundationErkenning aangevraagd35.000613.430    
Hendrick de Keyser1.898.000601.0001.801.0001.202.0002.177.000 
Epilepsiefonds806.747530.882642.065654.023799.453 
MS Research220.176529.947231.311230.130341.283 
Dokters van de Wereld501.585501.559841.888871.601811.125 
Nederlands Cultuurlandschap530.791500.702501.322831.097633.667 
Het Concertgebouw Fonds1.098.007500.000695.6561.416.9911.754.680 
The Hunger Project500.000500.000931.648946.546899.324 
Aflatoun International500.000500.000500.000500.000500.000 
Waddenvereniging2.570.000500.000500.000500.000500.000 
Resto VanHarte500.000500.000500.000894.8071.019.059 
Defence for Children500.000500.000500.000500.000500.000 
Openluchtmuseum500.000500.000500.000382.5391.641.129 
PAX500.000500.0001.000.000789.8931.268.314 
IMC WeekendschoolNiet getoetst500.000500.000500.000625.000500.000500.000
Wilde Ganzen500.000500.0001.875.533650.626  
Dance4life 500.000875.990922.513812.000 
BiD NetworkNiet getoetst500.000500.000500.000500.000  
De Vrolijkheid500.000500.000500.000748.107652.135 
World Press Photo502.015500.000500.000500.000500.000 
Schone Kleren Kampagne/Clean Clothes CampaignNiet getoetst 500.000 500.000  
CARE Nederland500.000500.000500.000500.000949.782900.000
AAP500.000500.0001.981.250500.000690.776 
Kinderfonds MAMAS500.000500.000500.000500.000500.000 
Flevo-landschap441.247454.308989.0363.381.402937.500 
EYE FilminstituutNiet getoetst200.000434.101526.852415.700  
Krajicek Foundation1.445.624417.336635.4552.351.872642.796 
Fonds Gehandicaptensport435.086405.903378.405452.241656.008 
Vereniging Rembrandt400.000400.000400.000400.000400.000 
Make-A-Wishģ Nederland419.657396.681417.740718.082503.703 
Alzheimer Nederland200.000378.5111.631.1652.406.6071.843.813 
CliniClowns346.195321.016282.115249.837222.012 
Rijksmuseum van Oudheden (RMO)Erkenning aangevraagd351.917320.540299.960253.054646.051 
NVA (Nederlandse Vereniging voor Autisme)226.703302.799361.055391.260494.853 
Het Vergeten Kind136.463286.966971.390996.5442.515.374 
Oogfonds271.408283.352298.890308.977474.169 
NSGK278.000272.000256.000264.000492.000 
HeppieNiet getoetst250.643220.207388.560   
Esther Vergeer Foundation254.185217.673149.973300.228451.905 
Nationale HoorstichtingNiet getoetst208.210212.362218.875212.424  
Bas van de Goor Foundation202.324205.979206.201205.416251.413 
Lezen en SchrijvenNiet getoetst201.121202.403202.131201.419  
JeugdcultuurfondsNiet getoetst100.000200.000241.370264.211  
Jeugdfonds Sport & Cultuur200.000200.000297.202513.962472.914 
Vrienden van het Joods Historisch MuseumNiet getoetst200.000200.000    
Cobra Museum voor Moderne Kunst200.000200.000200.000200.000  
Landschapsbeheer Zeeland187.500187.500187.500187.500  
Landschapsbeheer FlevolandNiet getoetst187.500187.500187.500187.500  
Landschap Erfgoed UtrechtNiet getoetst174.429187.500187.357   
IKL187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschapsbeheer FrieslandNiet getoetst194.787187.500187.500158.124  
Stichting Landschapsbeheer Gelderland187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschapsbeheer Groningen187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschapsbeheer DrentheNiet getoetst190.914187.499187.500187.500  
Friese Milieufederatie197.618181.044152.432159.769153.053 
Natuur en Milieufederatie Drenthe205.797165.781146.923124.839110.567 
Natuur en Milieufederatie Utrecht222.147157.694180.170220.818214.078 
Both ENDSNiet getoetst438.167150.019    
Natuur en Milieu Overijssel137.136140.897136.659142.239129.382 
Natuur en Milieufederatie Zuid-Holland187.828139.013116.380161.688132.378 
Natuur en Milieufederatie Groningen132.030129.094107.930130.379179.063 
Brabantse Milieufederatie166.545128.748139.960154.325154.035 
Milieufederatie Noord-Holland136.024126.491122.119147.458139.642 
Natuur en Milieufederatie Limburg161.499125.838104.125119.600119.469 
Gelderse Natuur- en Milieufederatie118.000118.000118.000118.000134.420 
Natuur en Milieufederatie Flevoland158.484117.939101.480112.336119.763 
Landelijke vereniging van WereldwinkelsNiet getoetst115.000116.500    
Zeeuwse Milieufederatie135.467112.808101.480112.336118.000 
Stinafo19.07728.08222.71846.88542.623 
IFAW - International Fund for Animal WelfareNiet getoetst20.32820.71616.03815.654  
Carrť FondsNiet getoetst1.007.1996.7146.70292.14257.155 
Europa Kinderhulp6.1516.0315.9715.679  
KNRM6.0005.0005.0004.0004.000 
BataviawerfNiet getoetst6.5184.7775.1845.160  
Kind en Brandwond4.5474.6924.5954.2813.979 
Dierenambulance Amsterdam 2.1481.1929.59913.864 
Dierenopvangcentrum AmsterdamErkenning aangevraagd1.4791.3921.2731.050850 
KattenzorgNiet getoetst5541.306    
Trombosestichting7364445.591850876 
Foodwatch 164310407996 
Fietsersbond161996   
Vrienden van het Sophia   7.2132.424 
Nativitas      
VBOK      
Wemos      
World Animal Protection   700569 
Children of Mexico      
Gave      
Familie Sponsorplan RoemeniŽ      
Ebenezer Operatie Exodus      
Sympany+  600.000   
Akkaīs Ganzenparadijs      
Nationale MonumentenorganisatieErkenning aangevraagd      
Amara Foundation      
MuziekPodium ZeelandErkenning aangevraagd      
SAC (Stichting Actie Calcutta)      
Steunfonds Vrienden van Maasveld      
Lion Heart Foundation      
Mary's Meals      
Varend Corso Westland      
Hartsdromen.nl      
Achter de Regenboog      
Compassion Nederland      
Mzamomhle      
Gipsy Mission      
Apollos      
Vrienden v.h. Kinderoncologisch Centrum Nijmegen      
Babadag-RoemeniŽ      
Hulp Oost-Europa      
Exodus Nederland      
Kinderhulp Dominicaanse Republiek      
Britt Helpt      
Dierenambulance Amersfoort e.o.      
stichting Rhiza      
De Samaritaan (SDS)Niet getoetst      
Nandri      
Maya      
CHILD      
HAPIN      
Vrouwen voor Vrouwen      
Marriage Week Nederland      
Learn! Foundation      
KidsRights    1.000.000 
Stichting SAKO      
Orange Babies      
Zwaluwen Jeugd Actie      
Vrienden van het Elkerliek      
Look Good...Feel Better      
Evangelische Hogeschool      
IBO-Nederland      
Jambo Hakuna Matata      
KOVAMO      
Cycling out of Poverty      
Katholiek Dovenpastoraat      
Stichting 't PraethuysErkenning aangevraagd      
Vrienden van de Mytyl-School AmsterdamNiet getoetst      
Sumbing Bibir      
AgapŤ      
Tesselhuus      
Stichting Wings of Support      
SailWiseErkenning aangevraagd      
Tekenen voor Kinderen      
ZZZ CBF testNiet getoetst      
Mensen met een Missie      
Sophia-Vereeniging      
Hart voor Kinderen      
Stichting Steun Emma Kinderziekenhuis      
Open Doors      
VOKK      
Gilles de la Tourette      
ILD Care Foundation      
Jeugd met een Opdracht      
Dream4Kids      
De Noordzee      
Stille Armen Maastricht      
Steun 22q11      
Vrienden van Nieuw Unicum      
Streven doet HerlevenErkenning opgezegd      
OGO      
VUmc FondsNiet getoetst      
Care for Brazil      
On WheelsErkenning aangevraagd      
MissionHouse      
Humanistisch Verbond      
Scholenproject Cambodja Rotterdam      
Familiehuis Daniel den Hoed      
Medical Checks for Children      
HALIN      
In de Rechte Straat      
Eva Demaya Stichting      
Dierenambulance Woudenberg e.o.  694666688 
Zulu Aid      
Stichting BVA      
Manege zonder DrempelsNiet getoetst      
Vrienden van Estrela Nova      
Stichting WOL      
CSVN      
AFEW InternationalNiet getoetst      
DE BRUG      
stichting BENErkenning aangevraagd      
Zweli Foundation      
SMHO      
Muziekids      
Vlinderkind      
Bevordering Huisdierenwelzijn      
World Servants      
ATD-Vierde Wereld      
Habitat Nederland      
Cizira Botan (CIBO)      
e-Learning for Kids      
Happy Watoto      
Gastenverblijven VU medisch centrum      
DIO      
Sanrise Foundation      
Wensstichting SHAMAJO      
Roparun      
Verburg Charity Foundation      
Stichting Vrienden Ashram      
Eardrop      
Franciscus VriendenfondsNiet getoetst      
Rising Stars      
SPARK      
Texels Museum      
Health Works    1.000.000 
Redding en Herstel      
ME/CVS Stichting Nederland      
NBG (Nederlands Bijbelgenootschap)      
Siriz      
PIMMA      
Wiesje      
Phťron      
Harambee Holland      
Fundaciůn Paz-Holandesa      
Bart de Graaff Foundation      
Kalinga      
Oasebos      
ALAS Rescue Team      
Tika Foundation      
Stichting Philadelphia NamibiŽ      
Stofwisselkracht      
StoelenprojectErkenning aangevraagd      
Reddingstation Wijdenes      
Borstkanker Onderzoek Groep (BOOG)Erkenning aangevraagd      
Bartimťus Fonds      
IZB      
Edukans  500.000500.000500.000 
Vrienden van GGA (God's Golden Acre)      
Nationaal Muziekinstrumenten Fonds      
Light for the World      
Bears in Mind   6.2247.044 
Hart voor CF      
FunCare4Kids      
Johanniter Nederland      
MCNV      
De Upside van Down      
Elimu Mount ElgonErkenning aangevraagd      
Barcode For Life      
Imena FoundationNiet getoetst      
ProstaatKankerStichting.nl      
DAGV      
Special ArtsErkenning aangevraagd      
JDRF Nederland    514 
CasudErkenning aangevraagd      
Vriendenkring Nederland      
Vrienden van Pater Peeters      
VPGO      
World Vision      
Vier het Leven      
VSO      
LandschappenNL    1.755.000 
Friendship Sports Centre   321.864744.610 
Friends of Young Bethlehem      
Kenya Project Etten-Leur      
MissieNederland      
De Pietersberg      
Stichting Museumpark ArcheonErkenning aangevraagd      
Leger des Heils Fondsenwerving      
KiBaHomeNiet getoetst      
RCO FoundationErkenning opgezegd      
Vrienden van het St Jansdal      
Magen David Adom NederlandErkenning aangevraagd      
Diva DichtbijErkenning aangevraagd      
Heifer Nederland    15.000 
Ruud van Nistelrooy Foundation  262.463339.448311.522 
Pandilla Ontwikkelingshulp      
EOF      
Kerk in Actie      
De Liedjesfabriek      
Nederland-Batam      
WensAmbulance Brabant      
HartpatiŽnten Nederland      
Help Mij Leven      
Free a Girl      
Kerstnacht Heerenveen      
Stichting De Ondergrondse Kerk (SDOK)      
Jeevan Jyot Nederland      
Breadline Africa      
De Natuur en Milieufederaties      
Tess  5.1965.2285.370 
Stichting Pater Schlooz      
Artsen voor Kinderen      
Brandweer zonder Grenzen      
Daniel den Hoed StichtingNiet getoetst      
Corantijn, St.Niet getoetst      
Biblionef Nederland      
Verre Naasten      
ZOA      
Young Africa International      
Haarwensen      
Interkerkelijke Stichting EthiopiŽ-Eritrea      
Kinderhulp Bodhgaya      
MISSIO      
Friends for Life      
Join for Joy      
Wycliffe Bijbelvertalers      
KidsCare Kenia      
Stichting Nepal      
Salvatoriaanse Hulpactie      
Plastic Soup FoundationErkenning aangevraagd    200.000 
Global Aid Network Holland (GAiN)Erkenning aangevraagd      
Erfgoedvereniging HeemschutGetoetst en niet erkend      
Peerke Donders Stichting      
Vrienden van Amphia      
Save Ethiopian Children      
Oud Geleerd Jong Gedaan      
Dutch-Lanka Friendship Foundation      
Brooke Hospital for Animals Nederland      
Oppepper4all of O4all      
Huidfonds      
Dierenpiramide      
Faridpur      
FloJa Malawi      
MAF Nederland      
SOGK      
Run4Schools      
Operatie Mobilisatie      
AMBER Alert Europe      
Tania Leon Studiefonds      
Shaare Zedek      
Nationale Reclasserings Actie (NRA)      
Stichting KinderarmoedeNiet getoetst      
Vrienden Parnassia GroepErkenning aangevraagd      
Vrienden Maasstad Ziekenhuis      
Nieuwe Generatie Brasil      
Los Cachorros      
Dutch American Police Department      
Bio-Kinderrevalidatie      
ActieZwerfhonden      
Burns Turiani      
Ruby and Rose      
Home of Good Hope      
International China Concern      
Eritrea Hagez      
Mensenkinderen      
Welzijn Kinderen van Bal Anand      
ASAP      
Kinderhulp Afrika      
Sawasdee      
Bijbelschool de Wittenberg      
Stichting Vrienden van MeerZooErkenning aangevraagd      
Isai Ma(i)yam      
Don Bosco Kinder Fonds      
Natura Artis Magistra   443.043597.965 
TWR      
Bake for Life      
Zeehondencentrum Pieterburen      
Sjaak Pach Stichting      
Homeopaten zonder Grenzen      
Interserve Nederland      
En Classe      
Ontmoeting      
Work with Nature      
Papoeajeugd naar SchoolErkenning aangevraagd      
World of Wildlife      
Talent Foundation PvT      
Sathiko SathNiet getoetst      
Wereldkinderen      
IFES NederlandErkenning aangevraagd      
Spieren voor Spieren   1.112.0692.175.829 
Inloophuis de Tweede Mijl      
Antwoord      
International Campaign for Tibet      
COC      
Wetlands International   200.94842.336 
Spina Bifida Fonds      
De Hond Kan De Was Doen      
Hoogvliegers      
Federatie Paardrijden Gehandicapten      
El Fuego      
Collectieve IsraŽl Actie (of CIA)      
ACNS Projecthulp      
Emerge Kinder FondsNiet getoetst      
African Foundation of WonderNiet getoetst      
Maendeleo      
SFH Medical Support Group      
STOPhersentumoren.nl    1.060 
Stichting JalihalNiet getoetst      
Christ's Hope NederlandErkenning aangevraagd      
Sahelp      
MiM      
Vrienden van ARIE      
CMTC-OVM      
Child Support Indonesia      
Ushersyndroom      
Blue Ribbon      
Care4BrittleBones      
HomePlan      
Trees for All      
Pax Kinderhulp      
Wakibi      
EducAIDed      
De Ster      
Villa Pardoes Fondsenwerving   230.5271.974 
Nederlands KankerFonds voor Dieren  5.5784.3413.876 
Ajax Foundation      
Mariamma      
SDSP (Duurzame Samenleving Papua Barat)      
vrienden van philharmonie zuidnederland      
De Regenboogboom      
ICS