Skip to main content
Close Menu

Kansspelbegunstigden

Uit de kansspelen zijn de onderstaande bedragen verantwoord in de jaarverslagen van de volgende instellingen.
 
De kansspelorganisaties zijn de Nationale Postcode Loterij, de VriendenLoterij, de BankGiro Loterij en De Lotto (merknamen: Lotto, Toto en Krasloten).
Scroll horizontaal voor meer info
Naam 201320142015201620172018
NOC*NSF44.358.00037.682.00035.964.00055.238.000  
DOEN31.776.77731.241.41032.416.00037.175.00031.961.000 
Prins Bernhard Cultuurfonds19.700.48919.906.90319.220.66922.649.07221.199.485 
Natuurmonumenten15.295.00015.825.00027.198.00020.834.00022.424.000 
Oranje Fonds30.165.23320.049.80919.611.87520.308.69720.556.668 
Artsen zonder Grenzen13.755.00014.027.00020.162.00016.033.00015.339.000 
UNICEF Nederland13.515.00014.411.00016.276.00015.456.00013.526.000 
Oxfam Novib16.975.00015.111.00013.525.00013.500.00015.997.000 
WNF13.500.00015.900.00028.500.00013.500.00013.500.000 
vfonds9.035.3859.124.15610.166.42012.468.38314.157.707 
VluchtelingenWerk Nederland9.595.00010.086.00011.153.00012.259.00010.950.000 
Amref Flying Doctors3.481.055925.000900.00010.875.000900.000 
Kansfonds10.321.64610.444.87117.406.28410.333.30010.414.253 
Humanitas4.894.5956.949.7584.826.0516.610.6864.754.735 
Rode Kruis5.933.0007.993.00010.801.0005.790.0005.736.000 
Cordaid2.750.0002.700.0002.700.0004.985.0002.725.000 
Nationaal Fonds Kinderhulp2.767.1792.963.7943.759.5154.386.4484.259.160 
Amnesty International3.600.0003.600.0003.600.0003.690.7504.244.999 
Aidsfonds3.379.0005.559.0003.309.0003.600.0004.689.000 
Het Rijksmuseum Fonds3.563.4993.858.9543.671.1063.497.2564.017.254 
Flevo-landschap441.247454.308989.0363.381.402937.500 
KWF Kankerbestrijding2.949.0002.356.0002.462.0003.284.0002.777.000 
Vogelbescherming Nederland1.820.4632.457.7352.690.5383.212.9973.377.295 
Plan International Nederland2.700.0004.701.0003.150.0003.200.000  
Johan Cruyff Foundation1.693.7251.831.8931.954.0032.713.0672.569.050 
Stichting Vluchteling2.700.0004.039.0003.725.0002.700.0002.700.000 
SOS Kinderdorpen1.350.0001.350.0001.350.0002.470.0001.380.086 
Hartstichting1.756.1561.638.9621.635.9212.440.9701.843.030 
Alzheimer Nederland200.000378.5111.631.1652.406.6071.843.813 
Krajicek Foundation1.445.624417.336635.4552.351.872642.796 
Terre des Hommes Nederland6.973.0412.300.0006.164.1552.279.3542.308.065 
Greenpeace9.860.1572.250.0002.250.0002.250.0002.250.000 
Maag Lever Darm Stichting1.620.2301.726.7202.041.5512.160.2441.946.000 
Dierenbescherming1.814.0001.812.0003.877.0002.146.0001.883.000 
HandicapNL1.411.4601.582.8821.679.1282.029.1362.382.000 
IUCN NL1.055.681900.000900.0002.006.0101.633.277 
Nationaal Ouderenfonds1.699.0001.768.2972.109.5001.933.2301.937.190 
Natuur & Milieu5.301.3822.891.2432.463.3331.931.0012.269.844 
Free Press Unlimited787.4331.235.4001.154.2421.870.4491.655.187 
War Child3.115.8602.216.0001.507.1791.829.1444.535.656 
Milieudefensie1.735.8601.980.5492.164.4291.810.4012.194.775 
Longfonds1.726.5351.638.3842.015.1091.649.5301.562.311 
Fonds Slachtofferhulp1.117.5151.926.6391.246.5771.577.5911.444.923 
Hersenstichting1.782.4441.474.9091.435.3151.547.5392.032.623 
Nierstichting1.379.0001.378.0001.536.0001.540.0001.608.000 
Solidaridad1.955.1002.700.5153.447.4011.501.7081.445.137 
Max Havelaar900.0001.882.314 1.475.850  
Jantje Beton1.147.1211.231.8161.464.4821.475.7701.728.581 
Diabetes Fonds1.524.1651.957.7561.516.7011.427.5311.704.876 
Het Concertgebouw Fonds1.098.007500.000695.6561.416.9911.754.680 
Prinses Beatrix Spierfonds1.231.7321.280.9991.179.4071.375.6131.553.405 
IVN Natuureducatie1.925.6312.057.6291.460.8751.368.4841.812.000 
KiKa 1.122.3361.858.2501.350.4221.074.446 
ICCO Cooperation1.350.0002.830.6071.350.0001.350.000  
Peace Parks Foundation Nederland1.350.00015.747.7951.350.0001.350.0001.350.000 
Liliane Fonds2.398.4161.350.0001.350.0001.350.0003.150.000 
Hivos1.350.0002.869.0001.350.0001.350.0008.388.000 
Leprastichting3.366.0001.350.0001.375.0001.350.000  
ReumaNederland1.357.0001.310.0001.104.0001.280.0001.210.000 
Rutgers1.537.9541.400.5961.155.7601.222.290920.756 
MIND - Fonds Psychische Gezondheid1.396.9231.141.2821.039.5361.216.9091.297.620 
Hendrick de Keyser1.898.000601.0001.801.0001.202.0002.177.000 
UAF973.8471.098.5641.075.7691.187.3272.219.622 
KNCV Tuberculosefonds1.183.4281.075.2701.066.7631.144.4391.273.916 
Brabants Landschap1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
Landschap Noord-Holland1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
Landschap Overijssel1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
Spieren voor Spieren   1.112.0692.175.829 
Nederlandse Brandwonden Stichting1.023.4821.030.5331.032.1691.085.4161.065.008 
KrŲller-MŁller FondsNiet getoetst1.093.2251.068.0451.021.5351.013.553  
Simavi926.0001.943.0001.595.0001.012.0001.158.000 
Het Vergeten Kind136.463286.966971.390996.5442.515.374 
The Hunger Project500.000500.000931.648946.546899.324 
Groninger Landschap938.000938.000938.000938.000938.000 
Zeeuwse Landschap4.203.000861.000938.000938.000  
Zuid-Hollands Landschap938.000938.000937.000938.0001.125.000 
Utrechts Landschap937.500937.500937.500938.000938.000 
Drentse Landschap937.500937.500937.500937.500937.500 
Geldersch Landschap en Kasteelen937.500937.500937.500937.500937.500 
Limburgs Landschap937.500937.500937.500937.500  
It Fryske Gea937.000937.000937.000937.000937.000 
Dance4life 500.000875.990922.513812.000 
Steun Goois Natuurreservaat900.000900.000900.000900.000900.000 
Mama Cash900.000900.0001.589.550900.000  
Save the Children907.312900.0002.985.750900.000900.000 
ARK Natuurontwikkeling900.0002.771.000925.000900.000900.000 
Resto VanHarte500.000500.000500.000894.8071.019.059 
Kinderpostzegels344.184703.459813.960873.500984.170 
Dokters van de Wereld501.585501.559841.888871.601811.125 
Nederlands Cultuurlandschap530.791500.702501.322831.097633.667 
PAX500.000500.0001.000.000789.8931.268.314 
De Vrolijkheid500.000500.000500.000748.107652.135 
Make-A-Wishģ Nederland419.657396.681417.740718.082503.703 
Epilepsiefonds806.747530.882642.065654.023799.453 
Wilde Ganzen500.000500.0001.875.533650.626  
IMC WeekendschoolNiet getoetst500.000500.000500.000625.000500.000500.000
DierenLot 782.790693.113623.7301.079.901 
Right To Play696.883712.596818.512614.816800.646 
De Hollandsche Molen790.243649.146630.497609.116643.922 
Rewilding Europe905.758770.930607.012602.977671.660 
De Zonnebloem548.0001.016.000601.000534.000761.000 
Jeugdfonds Sport & Cultuur200.000200.000297.202513.962472.914 
Aflatoun International500.000500.000500.000500.000500.000 
Wakker Dier   500.000500.358 
Waddenvereniging2.570.000500.000500.000500.000500.000 
Prins Claus Fonds500.0001.080.0001.030.000500.000510.000 
Kinderfonds MAMAS500.000500.000500.000500.000500.000 
Defence for Children500.000500.000500.000500.000500.000 
Fairfood InternationalNiet getoetst877.746723.551500.000500.000  
World Press Photo502.015500.000500.000500.000500.000 
BiD NetworkNiet getoetst500.000500.000500.000500.000  
AAP500.000500.0001.981.250500.000690.776 
Schone Kleren Kampagne/Clean Clothes CampaignNiet getoetst 500.000 500.000  
Edukans  500.000500.000500.000 
CARE Nederland500.000500.000500.000500.000949.782900.000
Fonds Gehandicaptensport435.086405.903378.405452.241656.008 
Natura Artis Magistra   443.043597.965 
EYE FilminstituutNiet getoetst200.000434.101526.852415.700  
Vereniging Rembrandt400.000400.000400.000400.000400.000 
NVA (Nederlandse Vereniging voor Autisme)226.703302.799361.055391.260494.853 
Openluchtmuseum500.000500.000500.000382.5391.641.129 
Ruud van Nistelrooy Foundation  262.463339.448311.522 
Friendship Sports Centre   321.864744.610 
Oogfonds271.408283.352298.890308.977474.169 
Esther Vergeer Foundation254.185217.673149.973300.228451.905 
JeugdcultuurfondsNiet getoetst100.000200.000241.370264.211  
NSGK278.000272.000256.000264.000492.000 
Rijksmuseum van Oudheden (RMO)Erkenning aangevraagd351.917320.540299.960253.054646.051 
CliniClowns346.195321.016282.115249.837222.012 
Villa Pardoes Fondsenwerving   230.5271.974 
MS Research220.176529.947231.311230.130341.283 
Natuur en Milieufederatie Utrecht222.147157.694180.170220.818214.078 
Nationale HoorstichtingNiet getoetst208.210212.362218.875212.424  
Bas van de Goor Foundation202.324205.979206.201205.416251.413 
Metakids  208.386204.224740.575 
Lezen en SchrijvenNiet getoetst201.121202.403202.131201.419  
Wetlands International   200.94842.336 
Cobra Museum voor Moderne Kunst200.000200.000200.000200.000  
Stichting Landschapsbeheer Gelderland187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschapsbeheer FlevolandNiet getoetst187.500187.500187.500187.500  
Landschapsbeheer Groningen187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschapsbeheer Zeeland187.500187.500187.500187.500  
Landschapsbeheer DrentheNiet getoetst190.914187.499187.500187.500  
IKL187.500187.500187.500187.500187.500 
Stichting Opkikker   181.416  
Natuur en Milieufederatie Zuid-Holland187.828139.013116.380161.688132.378 
Friese Milieufederatie197.618181.044152.432159.769153.053 
Landschapsbeheer FrieslandNiet getoetst194.787187.500187.500158.124  
NCFS (Cystic Fibrosis)  4.379158.1229.341 
Brabantse Milieufederatie166.545128.748139.960154.325154.035 
Milieufederatie Noord-Holland136.024126.491122.119147.458139.642 
Natuur en Milieu Overijssel137.136140.897136.659142.239129.382 
Natuur en Milieufederatie Groningen132.030129.094107.930130.379179.063 
Natuur en Milieufederatie Drenthe205.797165.781146.923124.839110.567 
Natuur en Milieufederatie Limburg161.499125.838104.125119.600119.469 
Gelderse Natuur- en Milieufederatie118.000118.000118.000118.000134.420 
Zeeuwse Milieufederatie135.467112.808101.480112.336118.000 
Natuur en Milieufederatie Flevoland158.484117.939101.480112.336119.763 
Carrť FondsNiet getoetst1.007.1996.7146.70292.14257.155 
Stinafo19.07728.08222.71846.88542.623 
JuconiNiet getoetst   20.067  
IFAW - International Fund for Animal WelfareNiet getoetst20.32820.71616.03815.654  
Dierenambulance Amsterdam 2.1481.1929.59913.864 
Vrienden van het Sophia   7.2132.424 
Bears in Mind   6.2247.044 
Europa Kinderhulp6.1516.0315.9715.679  
Tess  5.1965.2285.370 
BataviawerfNiet getoetst6.5184.7775.1845.160  
ALS Nederland  5.0684.424253.074 
Nederlands KankerFonds voor Dieren  5.5784.3413.876 
Kind en Brandwond4.5474.6924.5954.2813.979 
KNRM6.0005.0005.0004.0004.000 
KNGF Geleidehonden   3.0003.000 
Hulphond Nederland   1.723202.165 
SWODB (Wetenschappelijk Onderzoek Doofblindheid)  2.1251.126  
Dierenopvangcentrum AmsterdamErkenning aangevraagd1.4791.3921.2731.050850 
ADF Stichting (Angst, Dwang en Fobie Stichting)  990945913 
Trombosestichting7364445.591850876 
World Animal Protection   700569 
Dierenambulance Woudenberg e.o.  694666688 
Foodwatch 164310407996 
MissionHouse      
Isai Ma(i)yam      
Dutch-Lanka Friendship Foundation      
Verre Naasten      
ActieZwerfhonden      
Burns Turiani      
Hart voor CF      
Free a Girl      
Kerstnacht Heerenveen      
MCNV      
De Upside van Down      
Oasebos      
Roparun      
Verburg Charity Foundation      
Stichting WOL      
AgapŤ      
Tesselhuus      
HAPIN      
SailWiseErkenning aangevraagd      
Sahelp      
Inloophuis de Tweede Mijl      
Dutch American Police Department      
Brooke Hospital for Animals Nederland      
TWR      
Bake for Life      
Dierenpiramide      
Help Mij Leven      
Interkerkelijke Stichting EthiopiŽ-Eritrea      
Kinderhulp Bodhgaya      
MissieNederland      
De Pietersberg      
HungerNdThirst Foundation      
ALAS Rescue Team      
House of TalentsErkenning aangevraagd      
Stichting Vrienden Ashram      
OGO      
VUmc FondsNiet getoetst      
Stichting Wings of Support      
Special Olympics Nationale Spelen Achterhoek 2018      
MiM      
Vrienden van ARIE      
Don Bosco Kinder Fonds      
Bio-Kinderrevalidatie      
COC      
Care4BrittleBones      
Zeehondencentrum Pieterburen      
Spina Bifida Fonds      
Ruby and Rose      
Faridpur      
FloJa Malawi      
MAF Nederland      
Stichting De Ondergrondse Kerk (SDOK)      
Jeevan Jyot Nederland      
Elimu Mount ElgonErkenning aangevraagd      
Barcode For Life      
Tika Foundation      
Stichting Philadelphia NamibiŽ      
CSVN      
AFEW InternationalNiet getoetst      
Care for Brazil      
On WheelsErkenning aangevraagd      
Tekenen voor Kinderen      
Varend Corso Westland      
Antwoord      
International Campaign for Tibet      
Blue Ribbon      
Wemos      
Trees for All      
Sjaak Pach Stichting      
Home of Good Hope      
International China Concern      
Eritrea Hagez      
MISSIO      
Friends for Life      
Stichting Museumpark ArcheonErkenning aangevraagd      
Leger des Heils Fondsenwerving      
Imena FoundationNiet getoetst      
ProstaatKankerStichting.nl      
Eardrop      
Franciscus VriendenfondsNiet getoetst      
DE BRUG      
stichting BENErkenning aangevraagd      
Zweli Foundation      
Hartsdromen.nl      
CMTC-OVM      
Child Support Indonesia      
Ushersyndroom      
Zorgeloos met Diabetes naar School      
HomePlan      
Vrienden v.h. Kinderoncologisch Centrum Nijmegen      
De Stadshoeve      
Homeopaten zonder Grenzen      
ZZZ CBF testNiet getoetst      
En Classe      
SOGK      
Stichting voor Sara      
Breadline Africa      
De Natuur en Milieufederaties      
KiBaHomeNiet getoetst      
RCO FoundationErkenning opgezegd      
Stofwisselkracht      
StoelenprojectErkenning aangevraagd      
Rising Stars      
SPARK      
Texels Museum      
Marriage Week Nederland      
KidsRights    1.000.000 
Dierenweide Marnixplantsoen      
VBOK      
Mzamomhle      
Gipsy Mission      
Look Good...Feel Better      
De Hond Kan De Was Doen      
Hoogvliegers      
Interserve Nederland      
El Fuego      
Mensenkinderen      
Run4Schools      
Join for Joy      
Wycliffe Bijbelvertalers      
KidsCare Kenia      
Stichting Pater Schlooz      
DAGV      
Special ArtsErkenning aangevraagd      
Reddingstation Wijdenes      
Borstkanker Onderzoek Groep (BOOG)Erkenning aangevraagd      
Help Kobane      
Tikkie jij bent hem!      
Learn! Foundation      
Nativitas      
Compassion Nederland      
Deken van Miert Penning      
Apollos      
VOKK      
Pax Kinderhulp      
Federatie Paardrijden Gehandicapten      
EducAIDed      
Ontmoeting      
Operatie Mobilisatie      
AMBER Alert Europe      
Tania Leon Studiefonds      
Reis met je Hart      
Vrienden van het St Jansdal      
Magen David Adom NederlandErkenning aangevraagd      
JDRF Nederland    514 
CasudErkenning aangevraagd      
Muziekids      
Achter de Regenboog      
Orange Babies      
Zwaluwen Jeugd Actie      
Vrienden van het Elkerliek      
Medical Checks for Children      
Gave      
Wakibi      
Ebenezer Operatie Exodus      
De Ster      
Work with Nature      
Welzijn Kinderen van Bal Anand      
ASAP      
Kinderhulp Afrika      
Stichting Nepal      
Artsen voor Kinderen      
Brandweer zonder Grenzen      
Diva DichtbijErkenning aangevraagd      
Heifer Nederland    15.000 
SMHO      
Redding en Herstel      
Vlinderkind      
Stichting SAKO      
Sophia-Vereeniging      
Hart voor Kinderen      
Stichting Steun Emma Kinderziekenhuis      
Open Doors      
Prematurendag      
Children of Mexico      
Hulp Oost-Europa      
Familie Sponsorplan RoemeniŽ      
Kinderhulp Dominicaanse Republiek      
Collectieve IsraŽl Actie (of CIA)      
ACNS Projecthulp      
Papoeajeugd naar SchoolErkenning aangevraagd      
World of Wildlife      
Talent Foundation PvT      
Steun Opbouw Stimulans      
Salvatoriaanse Hulpactie      
Plastic Soup FoundationErkenning aangevraagd    200.000 
Daniel den Hoed StichtingNiet getoetst      
Corantijn, St.Niet getoetst      
Biblionef Nederland      
Mensen met een Missie      
Scholenproject Cambodja Rotterdam      
Familiehuis Daniel den Hoed      
e-Learning for Kids      
AGON      
IBO-Nederland      
Exodus Nederland      
KOVAMO      
Sympany+  600.000   
Emerge Kinder FondsNiet getoetst      
African Foundation of WonderNiet getoetst      
Maendeleo      
Shaare Zedek      
Nationale Reclasserings Actie (NRA)      
Stichting KinderarmoedeNiet getoetst      
Global Aid Network Holland (GAiN)Erkenning aangevraagd      
Erfgoedvereniging HeemschutGetoetst en niet erkend      
Peerke Donders Stichting      
ME/CVS Stichting Nederland      
Humanistisch Verbond      
World Servants      
ATD-Vierde Wereld      
Habitat Nederland      
Phťron      
Babadag-RoemeniŽ      
ILD Care Foundation      
Jambo Hakuna Matata      
Dream4Kids      
Britt Helpt      
Akkaīs Ganzenparadijs      
Ajax Foundation      
Support Casper      
Sawasdee      
Bijbelschool de Wittenberg      
Stichting Vrienden van MeerZooErkenning aangevraagd      
Vrienden Parnassia GroepErkenning aangevraagd      
Health Works    1.000.000 
Pandilla Ontwikkelingshulp      
Bartimťus Fonds      
Bevordering Huisdierenwelzijn      
Siriz      
PIMMA      
Nationaal Muziekinstrumenten Fonds      
Wiesje      
Cizira Botan (CIBO)      
Evangelische Hogeschool      
In de Rechte Straat      
Jeugd met een Opdracht      
DIO      
Cycling out of Poverty      
Dierenambulance Amersfoort e.o.      
Nationale MonumentenorganisatieErkenning aangevraagd      
Amara Foundation      
Mariamma      
Sathiko SathNiet getoetst      
Wereldkinderen      
IFES NederlandErkenning aangevraagd      
Missing Chapter FoundationErkenning aangevraagd35.000613.430    
Vriendenkring Nederland      
NBG (Nederlands Bijbelgenootschap)      
VPGO      
Vrienden van GGA (God's Golden Acre)      
Vier het Leven      
Light for the World      
Gilles de la Tourette      
Gastenverblijven VU medisch centrum      
Eva Demaya Stichting      
Bart de Graaff Foundation      
De Noordzee      
Katholiek Dovenpastoraat      
stichting Rhiza      
De Samaritaan (SDS)Niet getoetst      
MuziekPodium ZeelandErkenning aangevraagd      
SFH Medical Support Group      
STOPhersentumoren.nl    1.060 
Stichting JalihalNiet getoetst      
Christ's Hope NederlandErkenning aangevraagd      
Save Ethiopian Children      
Oud Geleerd Jong Gedaan      
EOF      
IZB      
De Liedjesfabriek      
World Vision      
WensAmbulance Brabant      
VSO      
Still-FotografieVerscherpt toezicht      
HALIN      
Fundaciůn Paz-Holandesa      
Zulu Aid      
Stille Armen Maastricht      
Stichting 't PraethuysErkenning aangevraagd      
Vrienden van de Mytyl-School AmsterdamNiet getoetst      
Nandri      
SDSP (Duurzame Samenleving Papua Barat)      
vrienden van philharmonie zuidnederland      
De Regenboogboom      
ICS      
Vrienden van Amphia      
Nieuwe Generatie Brasil      
Vrienden van Pater Peeters      
ZOA      
Nederland-Batam      
Haarwensen      
LandschappenNL    1.755.000 
Happy Watoto      
FunCare4Kids      
Johanniter Nederland      
Learn2Gether      
Sanrise Foundation      
Stichting BVA      
Steun 22q11      
Vrienden van Nieuw Unicum      
Sumbing Bibir      
SAC (Stichting Actie Calcutta)      
Steunfonds Vrienden van Maasveld      
Campagneteam Huntington    188 
Mary's Meals      
Vrienden Maasstad Ziekenhuis      
Los Cachorros      
Kerk in Actie      
Oppepper4all of O4all      
Young Africa International      
Huidfonds      
HartpatiŽnten Nederland      
Harambee Holland      
Friends of Young Bethlehem      
Kenya Project Etten-Leur      
Kalinga      
Wensstichting SHAMAJO      
Manege zonder DrempelsNiet getoetst      
Vrienden van Estrela Nova      
Streven doet HerlevenErkenning opgezegd      
Maya      
CHILD      
Lion Heart Foundation      
Vrouwen voor Vrouwen