Skip to main content
Close Menu

Kansspelbegunstigden

Uit de kansspelen zijn de onderstaande bedragen verantwoord in de jaarverslagen van de volgende instellingen.
 
De kansspelorganisaties zijn de Nationale Postcode Loterij, de VriendenLoterij, de BankGiro Loterij en De Lotto (merknamen: Lotto, Toto en Krasloten).
Scroll horizontaal voor meer info
Naam 201320142015201620172018
DOEN31.776.77731.241.41032.416.00037.175.00031.961.000 
Natuurmonumenten15.295.00015.825.00027.198.00020.834.00022.424.000 
Prins Bernhard Cultuurfonds19.700.48919.906.90319.220.66922.649.07221.199.485 
Oranje Fonds30.165.23320.049.80919.611.87520.308.69720.556.668 
Oxfam Novib16.975.00015.111.00013.525.00013.500.00015.997.000 
Artsen zonder Grenzen13.755.00014.027.00020.162.00016.033.00015.339.000 
vfonds9.035.3859.124.15610.166.42012.468.38314.157.707 
UNICEF Nederland13.515.00014.411.00016.276.00015.456.00013.526.000 
WNF13.500.00015.900.00028.500.00013.500.00013.500.000 
VluchtelingenWerk Nederland9.595.00010.086.00011.153.00012.259.00010.950.000 
Kansfonds10.321.64610.444.87117.406.28410.333.30010.414.253 
Hivos1.350.0002.869.0001.350.0001.350.0008.388.000 
Rode Kruis5.933.0007.993.00010.801.0005.790.0005.736.000 
Humanitas4.894.5956.949.7584.826.0516.610.6864.754.735 
Aidsfonds3.379.0005.559.0003.309.0003.600.0004.689.000 
War Child3.115.8602.216.0001.507.1791.829.1444.535.656 
Nationaal Fonds Kinderhulp2.767.1792.963.7943.759.5154.386.4484.259.160 
Amnesty International3.600.0003.600.0003.600.0003.690.7504.244.999 
Het Rijksmuseum Fonds3.563.4993.858.9543.671.1063.497.2564.017.254 
Vogelbescherming Nederland1.820.4632.457.7352.690.5383.212.9973.377.295 
Liliane Fonds2.398.4161.350.0001.350.0001.350.0003.150.000 
KWF Kankerbestrijding2.949.0002.356.0002.462.0003.284.0002.777.000 
Cordaid2.750.0002.700.0002.700.0004.985.0002.725.000 
Stichting Vluchteling2.700.0004.039.0003.725.0002.700.0002.700.000 
Johan Cruyff Foundation1.693.7251.831.8931.954.0032.713.0672.569.050 
Het Vergeten Kind136.463286.966971.390996.5442.515.374 
HandicapNL1.411.4601.582.8821.679.1282.029.1362.382.000 
Terre des Hommes Nederland6.973.0412.300.0006.164.1552.279.3542.308.065 
Natuur & Milieu5.301.3822.891.2432.463.3331.931.0012.269.844 
Greenpeace9.860.1572.250.0002.250.0002.250.0002.250.000 
UAF973.8471.098.5641.075.7691.187.3272.219.622 
Milieudefensie1.735.8601.980.5492.164.4291.810.4012.194.775 
Hendrick de Keyser1.898.000601.0001.801.0001.202.0002.177.000 
Spieren voor Spieren   1.112.0692.175.829 
Hersenstichting1.782.4441.474.9091.435.3151.547.5392.032.623 
Maag Lever Darm Stichting1.620.2301.726.7202.041.5512.160.2441.946.000 
Nationaal Ouderenfonds1.699.0001.768.2972.109.5001.933.2301.937.190 
Dierenbescherming1.814.0001.812.0003.877.0002.146.0001.883.000 
Alzheimer Nederland200.000378.5111.631.1652.406.6071.843.813 
Hartstichting1.756.1561.638.9621.635.9212.440.9701.843.030 
IVN Natuureducatie1.925.6312.057.6291.460.8751.368.4841.812.000 
LandschappenNL    1.755.000 
Het Concertgebouw Fonds1.098.007500.000695.6561.416.9911.754.680 
Jantje Beton1.147.1211.231.8161.464.4821.475.7701.728.581 
Diabetes Fonds1.524.1651.957.7561.516.7011.427.5311.704.876 
Free Press Unlimited787.4331.235.4001.154.2421.870.4491.655.187 
Openluchtmuseum500.000500.000500.000382.5391.641.129 
IUCN NL1.055.681900.000900.0002.006.0101.633.277 
Nierstichting1.379.0001.378.0001.536.0001.540.0001.608.000 
Longfonds1.726.5351.638.3842.015.1091.649.5301.562.311 
Prinses Beatrix Spierfonds1.231.7321.280.9991.179.4071.375.6131.553.405 
Solidaridad1.955.1002.700.5153.447.4011.501.7081.445.137 
Fonds Slachtofferhulp1.117.5151.926.6391.246.5771.577.5911.444.923 
SOS Kinderdorpen1.350.0001.350.0001.350.0002.470.0001.380.086 
Peace Parks Foundation Nederland1.350.00015.747.7951.350.0001.350.0001.350.000 
MIND - Fonds Psychische Gezondheid1.396.9231.141.2821.039.5361.216.9091.297.620 
KNCV Tuberculosefonds1.183.4281.075.2701.066.7631.144.4391.273.916 
PAX500.000500.0001.000.000789.8931.268.314 
ReumaNederland1.357.0001.310.0001.104.0001.280.0001.210.000 
Simavi926.0001.943.0001.595.0001.012.0001.158.000 
Zuid-Hollands Landschap938.000938.000937.000938.0001.125.000 
Landschap Noord-Holland1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
Brabants Landschap1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
Landschap Overijssel1.125.0001.125.0001.125.0001.125.0001.125.000 
DierenLot 782.790693.113623.7301.079.901 
KiKa 1.122.3361.858.2501.350.4221.074.446 
Nederlandse Brandwonden Stichting1.023.4821.030.5331.032.1691.085.4161.065.008 
Resto VanHarte500.000500.000500.000894.8071.019.059 
Health Works    1.000.000 
KidsRights    1.000.000 
Kinderpostzegels344.184703.459813.960873.500984.170 
CARE Nederland500.000500.000500.000500.000949.782900.000
Utrechts Landschap937.500937.500937.500938.000938.000 
Groninger Landschap938.000938.000938.000938.000938.000 
Flevo-landschap441.247454.308989.0363.381.402937.500 
Geldersch Landschap en Kasteelen937.500937.500937.500937.500937.500 
Drentse Landschap937.500937.500937.500937.500937.500 
It Fryske Gea937.000937.000937.000937.000937.000 
Rutgers1.537.9541.400.5961.155.7601.222.290920.756 
Steun Goois Natuurreservaat900.000900.000900.000900.000900.000 
Save the Children907.312900.0002.985.750900.000900.000 
ARK Natuurontwikkeling900.0002.771.000925.000900.000900.000 
Amref Flying Doctors3.481.055925.000900.00010.875.000900.000 
The Hunger Project500.000500.000931.648946.546899.324 
Dance4life 500.000875.990922.513812.000 
Dokters van de Wereld501.585501.559841.888871.601811.125 
Right To Play696.883712.596818.512614.816800.646 
Epilepsiefonds806.747530.882642.065654.023799.453 
De Zonnebloem548.0001.016.000601.000534.000761.000 
Friendship Sports Centre   321.864744.610 
Metakids  208.386204.224740.575 
AAP500.000500.0001.981.250500.000690.776 
Rewilding Europe905.758770.930607.012602.977671.660 
Fonds Gehandicaptensport435.086405.903378.405452.241656.008 
De Vrolijkheid500.000500.000500.000748.107652.135 
Rijksmuseum van Oudheden (RMO)Erkenning aangevraagd351.917320.540299.960253.054646.051 
De Hollandsche Molen790.243649.146630.497609.116643.922 
Krajicek Foundation1.445.624417.336635.4552.351.872642.796 
Nederlands Cultuurlandschap530.791500.702501.322831.097633.667 
Natura Artis Magistra   443.043597.965 
Prins Claus Fonds500.0001.080.0001.030.000500.000510.000 
Make-A-Wishģ Nederland419.657396.681417.740718.082503.703 
Wakker Dier   500.000500.358 
Edukans  500.000500.000500.000 
Kinderfonds MAMAS500.000500.000500.000500.000500.000 
World Press Photo502.015500.000500.000500.000500.000 
Waddenvereniging2.570.000500.000500.000500.000500.000 
IMC WeekendschoolNiet getoetst500.000500.000500.000625.000500.000500.000
Defence for Children500.000500.000500.000500.000500.000 
Aflatoun International500.000500.000500.000500.000500.000 
NVA (Nederlandse Vereniging voor Autisme)226.703302.799361.055391.260494.853 
NSGK278.000272.000256.000264.000492.000 
Oogfonds271.408283.352298.890308.977474.169 
Jeugdfonds Sport & Cultuur200.000200.000297.202513.962472.914 
Esther Vergeer Foundation254.185217.673149.973300.228451.905 
Vereniging Rembrandt400.000400.000400.000400.000400.000 
MS Research220.176529.947231.311230.130341.283 
Ruud van Nistelrooy Foundation  262.463339.448311.522 
ALS Nederland  5.0684.424253.074 
Bas van de Goor Foundation202.324205.979206.201205.416251.413 
CliniClowns346.195321.016282.115249.837222.012 
Natuur en Milieufederatie Utrecht222.147157.694180.170220.818214.078 
Hulphond Nederland   1.723202.165 
Plastic Soup FoundationErkenning aangevraagd    200.000 
IKL187.500187.500187.500187.500187.500 
Landschapsbeheer Groningen187.500187.500187.500187.500187.500 
Stichting Landschapsbeheer Gelderland187.500187.500187.500187.500187.500 
Natuur en Milieufederatie Groningen132.030129.094107.930130.379179.063 
Brabantse Milieufederatie166.545128.748139.960154.325154.035 
Friese Milieufederatie197.618181.044152.432159.769153.053 
Milieufederatie Noord-Holland136.024126.491122.119147.458139.642 
Gelderse Natuur- en Milieufederatie118.000118.000118.000118.000134.420 
Natuur en Milieufederatie Zuid-Holland187.828139.013116.380161.688132.378 
Natuur en Milieu Overijssel137.136140.897136.659142.239129.382 
Natuur en Milieufederatie Flevoland158.484117.939101.480112.336119.763 
Natuur en Milieufederatie Limburg161.499125.838104.125119.600119.469 
Zeeuwse Milieufederatie135.467112.808101.480112.336118.000 
Natuur en Milieufederatie Drenthe205.797165.781146.923124.839110.567 
Carrť FondsNiet getoetst1.007.1996.7146.70292.14257.155 
Stinafo19.07728.08222.71846.88542.623 
Wetlands International   200.94842.336 
Heifer Nederland    15.000 
Dierenambulance Amsterdam 2.1481.1929.59913.864 
NCFS (Cystic Fibrosis)  4.379158.1229.341 
Bears in Mind   6.2247.044 
Tess  5.1965.2285.370 
KNRM6.0005.0005.0004.0004.000 
Kind en Brandwond4.5474.6924.5954.2813.979 
Nederlands KankerFonds voor Dieren  5.5784.3413.876 
KNGF Geleidehonden   3.0003.000 
Vrienden van het Sophia   7.2132.424 
Villa Pardoes Fondsenwerving   230.5271.974 
STOPhersentumoren.nl    1.060 
Foodwatch 164310407996 
ADF Stichting (Angst, Dwang en Fobie Stichting)  990945913 
Trombosestichting7364445.591850876 
Dierenopvangcentrum AmsterdamErkenning aangevraagd1.4791.3921.2731.050850 
Dierenambulance Woudenberg e.o.  694666688 
World Animal Protection   700569 
JDRF Nederland    514 
Campagneteam Huntington    188 
Help Kobane      
Sahelp      
Learn! Foundation      
Vlinderkind      
Bio-Kinderrevalidatie      
De Liedjesfabriek      
Young Africa International      
Dierenpiramide      
Happy Watoto      
Familie Sponsorplan RoemeniŽ      
Kinderhulp Bodhgaya      
Dream4Kids      
De Ster      
Stichting voor Sara      
Elimu Mount ElgonErkenning aangevraagd      
Manege zonder DrempelsNiet getoetst      
De Samaritaan (SDS)Niet getoetst      
Mariamma      
Sawasdee      
Artsen voor Kinderen      
Diva DichtbijErkenning aangevraagd      
CasudErkenning aangevraagd      
Nativitas      
International Campaign for Tibet      
ZOA      
Gipsy Mission      
Apollos      
Look Good...Feel Better      
Ruby and Rose      
Harambee Holland      
Exodus Nederland      
MAF Nederland      
Collectieve IsraŽl Actie (of CIA)      
Run4Schools      
Supporters van Prisma      
Vrienden van de Mytyl-School AmsterdamNiet getoetst      
MuziekPodium ZeelandErkenning aangevraagd      
Sathiko SathNiet getoetst      
Salvatoriaanse Hulpactie      
Stichting KinderarmoedeNiet getoetst      
Daniel den Hoed StichtingNiet getoetst      
Corantijn, St.Niet getoetst      
ME/CVS Stichting Nederland      
Achter de Regenboog      
Child Support Indonesia      
Oppepper4all of O4all      
Blue Ribbon      
Deken van Miert Penning      
Hart voor CF      
Sympany+  600.000   
Roparun      
Vrienden van Nieuw Unicum      
Nandri      
SFH Medical Support Group      
Nationale Reclasserings Actie (NRA)      
Stichting Vrienden van MeerZooErkenning aangevraagd      
Global Aid Network Holland (GAiN)Erkenning aangevraagd      
Erfgoedvereniging HeemschutGetoetst en niet erkend      
Tekenen voor Kinderen      
Stichting SAKO      
VBOK      
ActieZwerfhonden      
Mzamomhle      
Vrienden van het Elkerliek      
Wilde Ganzen500.000500.0001.875.533650.626  
VOKK      
Sjaak Pach Stichting      
ILD Care Foundation      
Jambo Hakuna Matata      
DIO      
Work with Nature      
Stichting Museumpark ArcheonErkenning aangevraagd      
ALAS Rescue Team      
Vrienden van Estrela Nova      
Sumbing Bibir      
SDSP (Duurzame Samenleving Papua Barat)      
Bijbelschool de Wittenberg      
VGMEErkenning aangevraagd      
Vrienden Parnassia GroepErkenning aangevraagd      
ZZZ CBF testNiet getoetst      
Los Cachorros      
Bartimťus Fonds      
TWR      
Nationaal Muziekinstrumenten Fonds      
Stichting Steun Emma Kinderziekenhuis      
Open Doors      
Medical Checks for Children      
De Stadshoeve      
Help Mij Leven      
In de Rechte Straat      
Jeugd met een Opdracht      
Eritrea Hagez      
Bart de Graaff Foundation      
Breadline Africa      
Barcode For Life      
Hond en SeniorGetoetst en niet erkend      
Streven doet HerlevenErkenning opgezegd      
SAC (Stichting Actie Calcutta)      
Wereldkinderen      
IFES NederlandErkenning aangevraagd      
Missing Chapter FoundationErkenning aangevraagd35.000613.430    
Vrienden van Amphia      
Redding en Herstel      
MiM      
Mensen met een Missie      
Compassion Nederland      
COC      
Vier het Leven      
Familiehuis Daniel den Hoed      
Acute Zorg VPR      
De Hond Kan De Was Doen      
Gastenverblijven VU medisch centrum      
Eva Demaya Stichting      
En Classe      
Britt Helpt      
ACNS Projecthulp      
Join for Joy      
Leger des Heils Fondsenwerving      
Verburg Charity Foundation      
Stichting WOL      
vrienden van philharmonie zuidnederland      
Stichting JalihalNiet getoetst      
Christ's Hope NederlandErkenning aangevraagd      
Isai Ma(i)yam      
Vriendenkring Nederland      
Humanistisch Verbond      
Orange Babies      
Ushersyndroom      
WensAmbulance Brabant      
Habitat Nederland      
Prematurendag      
Children of Mexico      
Faridpur      
Fundaciůn Paz-Holandesa      
El Fuego      
Landschapsbeheer Zeeland187.500187.500187.500187.500  
Cycling out of Poverty      
Operatie Mobilisatie      
De Natuur en Milieufederaties      
House of TalentsErkenning aangevraagd      
Stichting Vrienden Ashram      
Cobra Museum voor Moderne Kunst200.000200.000200.000200.000  
Steunfonds Vrienden van Maasveld      
De Regenboogboom      
ICS      
Zweli Foundation      
Vrienden Maasstad Ziekenhuis      
Pandilla Ontwikkelingshulp      
Marriage Week Nederland      
EOF      
Limburgs Landschap937.500937.500937.500937.500  
Sophia-Vereeniging      
Zwaluwen Jeugd Actie      
Wiesje      
Cizira Botan (CIBO)      
Quiet Community Maastricht      
100 jaar Heerlerbaan      
FunCare4Kids      
EducAIDed      
Learn2Gether      
De Noordzee      
Akkaīs Ganzenparadijs      
Welzijn Kinderen van Bal Anand      
Max Havelaar900.0001.882.314 1.475.850  
Tika Foundation      
Stichting Philadelphia NamibiŽ      
Maya      
CHILD      
Lion Heart Foundation      
Mary's Meals      
Texels Museum      
Inloophuis de Tweede Mijl      
Bevordering Huisdierenwelzijn      
Hart voor Kinderen      
Plan International Nederland2.700.0004.701.0003.150.0003.200.000  
e-Learning for Kids      
AGON      
Home of Good Hope      
Friends of Young Bethlehem      
Johanniter Nederland      
Ebenezer Operatie Exodus      
Zulu Aid      
Dierenambulance Amersfoort e.o.      
Papoeajeugd naar SchoolErkenning aangevraagd      
Wycliffe Bijbelvertalers      
Imena FoundationNiet getoetst      
ProstaatKankerStichting.nl      
AgapŤ      
Tesselhuus      
HAPIN      
Vrouwen voor Vrouwen      
Oud Geleerd Jong Gedaan      
Dutch-Lanka Friendship Foundation      
NBG (Nederlands Bijbelgenootschap)      
World Servants      
Scholenproject Cambodja Rotterdam      
Haarwensen      
Light for the World      
Phťron      
Babadag-RoemeniŽ      
Homeopaten zonder Grenzen      
Free a Girl      
Kanjer Wens      
Kinderhulp Dominicaanse Republiek      
MCNV      
Sanrise Foundation      
Katholiek Dovenpastoraat      
AMBER Alert Europe      
KiBaHomeNiet getoetst      
RCO FoundationErkenning opgezegd      
OGO      
VUmc FondsNiet getoetst      
Stichting Wings of Support      
SailWiseErkenning aangevraagd      
Varend Corso Westland      
Nieuwe Generatie Brasil      
Vrienden van ARIE      
Dutch American Police Department      
IZB      
ATD-Vierde Wereld      
Huidfonds      
VSO      
Evangelische Hogeschool      
Hoogvliegers      
Interkerkelijke Stichting EthiopiŽ-Eritrea      
Driessen Foundation      
MissieNederland      
Kalinga      
Stichting Living Memories      
Emerge Kinder FondsNiet getoetst      
ASAP      
KidsCare Kenia      
Stichting Pater Schlooz      
CSVN      
AFEW InternationalNiet getoetst      
Care for Brazil      
Special Olympics Nationale Spelen Achterhoek 2018      
Biblionef Nederland      
Don Bosco Kinder Fonds      
Vrienden van Pater Peeters      
Siriz      
PIMMA      
Burns Turiani      
Pax Kinderhulp      
FloJa Malawi      
Kenya Project Etten-Leur      
KOVAMO      
Stichting De Ondergrondse Kerk (SDOK)      
De Upside van Down      
Stille Armen Maastricht      
World of Wildlife      
Tania Leon Studiefonds      
Reis met je Hart      
Eardrop      
Franciscus VriendenfondsNiet getoetst      
DE BRUG      
Peerke Donders Stichting      
Tikkie jij bent hem!      
Hartsdromen.nl      
Antwoord      
Kerk in Actie      
Leprastichting3.366.0001.350.0001.375.0001.350.000  
Vrienden van GGA (God's Golden Acre)      
Bake for Life      
Spina Bifida Fonds      
Still-FotografieVerscherpt toezicht      
Gilles de la Tourette      
International China Concern      
Kerstnacht Heerenveen      
MISSIO      
De Pietersberg      
Stichting BVA      
Nationale MonumentenorganisatieErkenning aangevraagd      
African Foundation of WonderNiet getoetst      
Kinderhulp Afrika      
Stichting Nepal      
Stofwisselkracht      
StoelenprojectErkenning aangevraagd      
Rising Stars      
On WheelsErkenning aangevraagd      
SMHO      
Muziekids      
CMTC-OVM      
Mama Cash900.000900.0001.589.550900.000  
World Vision      
Care4BrittleBones      
Zeehondencentrum Pieterburen      
Trees for All      
Gave      
Interserve Nederland      
SOGK      
Wensstichting SHAMAJO      
stichting Rhiza      
Ajax Foundation      
Talent Foundation PvT      
Stichting Bethlehem      
Europa Kinderhulp6.1516.0315.9715.679  
Special ArtsErkenning aangevraagd      
Reddingstation Wijdenes      
stichting BENErkenning aangevraagd      
NOC*NSF44.358.00037.682.00035.964.00055.238.000  
Verre Naasten      
VPGO      
Nederland-Batam      
Wemos      
HartpatiŽnten Nederland      
Hulp Oost-Europa      
Federatie Paardrijden Gehandicapten      
Mensenkinderen      
Jeevan Jyot Nederland      
Oasebos      
Stichting 't PraethuysErkenning aangevraagd      
Amara Foundation      
Maendeleo      
Steun Opbouw Stimulans      
DAGV      
Magen David Adom NederlandErkenning aangevraagd      
SPARK      
MissionHouse      
Save Ethiopian Children      
Dierenweide Marnixplantsoen      
Brooke Hospital for Animals Nederland      
Zorgeloos met Diabetes naar School      
HomePlan      
Vrienden v.h. Kinderoncologisch Centrum Nijmegen      
HALIN      
IBO-Nederland      
Wakibi      
Avonturis      
Ontmoeting      
Friends for Life      
HungerNdThirst Foundation      
Steun 22q11      
WAYNG FoundationErkenning aangevraagd      
Support Casper      
Shaare Zedek      
Vrienden van het St Jansdal      
Brandweer zonder Grenzen      
Borstkanker Onderzoek Groep (BOOG)Erkenning aangevraagd